RU

У США схвалили перший за 20 років новий препарат від хвороби Альцгеймера

07.06.2021, 20:11
У США схвалили перший за 20 років новий препарат від хвороби Альцгеймера - Фото
Фото: EPA

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило Адухельм (адуканумаб) компанії Biogen для лікування хвороби Альцгеймера. Про це повідомляють на сайті управління.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Адухельм було схвалено прискореним шляхом затвердження, що може використовуватися для ліків від серйозних або небезпечних для життя захворювань, які забезпечують значущу терапевтичну перевагу в порівнянні з існуючими методами лікування.

"Наявні в даний час методи лікування дозволяють лікувати лише симптоми хвороби. Цей варіант лікування є першим лікуванням, спрямованим на основний процес хвороби Альцгеймера", – сказала Патриція Каваццоні, докторка медицини, директорка Центру оцінки та досліджень лікарських засобів FDA.

У FDA говорять, що є "істотні докази того, що адуканумаб зменшує бета-амілоїдні бляшки в головному мозку" і що це "з достатньою ймовірністю може представляти важливі переваги для пацієнтів".

Довідка. Хвороба Альцгеймера – незворотнє прогресуюче захворювання мозку, що повільно руйнує пам'ять і когнітивні навички, а в кінцевому підсумку і здатність виконувати прості завдання. Хоча конкретні причини хвороби Альцгеймера повністю не відомі, вона характеризується змінами в головному мозку.


Адухельм є першим в своєму роді препаратом, схваленим для лікування хвороби Альцгеймера. Це перше нове лікування, схвалене для лікування хвороби Альцгеймера з 2003 року, і перше лікування, спрямоване на фундаментальну патофізіологію хвороби.

Вважається, що понад 30 мільйонів людей у всьому світі страждають на хворобу Альцгеймера, більшість із них старші 65 років.

Читайте також: Балерина з хворобою Альцгеймера згадала свій танець під музику Чайковського: відео

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини