RU

У США – пів мільйона померлих від COVID-19. Фаучі звинувачує політичний розкол суспільства

23.02.2021, 08:26
У США – пів мільйона померлих від COVID-19. Фаучі звинувачує політичний розкол суспільства - Фото
Ентоні Фаучі (фото – ЕРА)

Політичний поділ в США став важливою причиною "приголомшуючої" кількості смертей від COVID-19, упевнений головний інфекціоніст США доктор Ентоні Фаучі. Про це він заявив в інтерв'ю Reuters після того, як в понеділок, 22 лютого, кількість померлих від коронавірусу в США перевищила 500 000.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Пандемія прийшла в США в період політичного поділу, коли носіння маски стало політичною заявою, а не тільки заходом безпеки, заявив Фаучі.

Інфекціоніст підкреслив, що навіть за кращих обставин пандемія стала б дуже великою проблемою, зазначивши, що такі країни, як Німеччина і Великобританія, змушені боротися з вірусом, не дивлячись на суворе дотримання карантинних заходів.

"Але це не пояснює, як в багатій і розвиненій країні може бути найвищий відсоток смертей, як вона може бути найбільш постраждалою в світі", – сказав Фаучі.

У США живе близько 4% населення Землі, на частку країни припадає близько 20% смертей від пандемії коронавірусу, відзначає Reuters.

"Змішані сигнали, які приходили з Білого дому... Ви не можете заперечувати, що коли медики кажуть: будь ласка, дотримуйтеся цих рекомендацій, а потім президент говорить: звільніть Вірджинію, звільніть Мічиган... Це не допомагає", – зазначив Фаучі негативну роль політики колишнього президента США  Дональда Трампа в боротьбі з епідемією.

Фаучі підкреслив, що не можна покладати на Трампа всі провали в боротьбі з коронавірусом, але брак участі вищого керівництва в спробах прийняти науково обґрунтовані заходи згубно позначився на цих зусиллях.

За словами Фаучі, епідемія коронавірусу – найгірше, що трапилося в США в сфері охорони здоров'я більш ніж за 100 років.

  • У липні 2020 року відразу після заяви Фаучі про необхідність переконувати людей носити маски Трамп пообіцяв, що не буде змушувати американців їх носити.
  • За даними сайту Worldometer кількість померлих від COVID-19 в США досягла 512 590 осіб, кількість хворих – майже 29 млн.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини