RU

У США небезпечно їздити з ноутбуком

04.08.2008, 12:26

Американська влада одержала право на конфіскацію ноутбуків, мобільних телефонів, MP3-плеєрів та іншої портативної техніки на в'їзді у США. Відповідно до правил Міністерства національної безпеки (DHS), датованого 16 липня, ноутбуки, MP3-плеєри і навіть мобільні телефони можуть бути вилучені без пояснення причин і навіть у випадку, якщо їх власник не здійснив жодних протизаконних дій.

Як повідомляє "Cnews", дані, витягнуті з пам'яті пристроїв, можуть бути передані іншим державним службам для проведення перевірки, але з подальшим видаленням, якщо ці дані не несуть загрози для національної безпеки. При цьому пристрої можуть перебувати у руках держслужб протягом невизначеного часу. За словами офіційних представників DHS, такі заходи можуть застосовуватися до будь-якої людини, що в'їжджає у США, включаючи жителів цієї країни та іноземців, і спрямовані на перешкодження тероризму.

Право на конфіскацію портативної техніки митники США отримали вже давно. Однак публічно про це стало відомо тільки в липні 2008 року за наполяганням громадських діячів, що здійснюють боротьбу за цивільні права. За їх словами, останнім часом туристі зіткнулися із збільшеною кількістю вилучень на кордоні ноутбуків, мобільних телефонів та інших пристроїв з їх подальшою перевіркою.

Закон також стосується жорстких дисків, флеш-накопичувачів, пейджерів, біперів, відео- і аудіоплівок, а також книг, буклетів, брошур та іншої друкованої продукції.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини