RU

У Швейцарії майже пробили найдовший тунель у світі

15.10.2010, 16:21

У Швейцарії завершується прокладання залізничного тунеля через Альпи, який стане найдовшим у світі. Тунель Готард довжиною 57 кілометрів пробивають з обох кінців вже 14 років.

Як передає Бі-бі-сі, робітникам залишилося прорубати прохід через останні декілька метрів гірської породи на глибині у 2000 м під землею. Ця частина робіт буде показана у прямому ефірі по швейцарському телебаченню, а також на нараді Міністрів транспорту країн ЄС, яка пройде у п'ятницю у Люксембурзі.

Рух поїздів по тунелю почнеться у 2017 році. За рахунок нього на годину зменшиться час шляху між Міланом і Цюрихом. Нині це найдовший залізничний тунель у світі, Сейкан, з'єднує японські острови Хонсю і Хоккайдо. Його довжина - 53,8 км. Друге місце займає тунель під протокою Ла-Манш між Великобританією і Францією - 50 км.

Прокладання тунеля Готард коштує у 9,8 млрд швейцарських франків ($10,3 млрд.). Через нього зможе пройти до 300 залізничних складів у день, на швидкості у 250 км/год. У будівництві брало участь 2500 осіб, вісім робітників загинули.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини