У Швеції не згодні з оцінкою ВООЗ ситуації з коронавірусом у країні

26.06.2020, 18:01
У Швеції не згодні з оцінкою ВООЗ ситуації з коронавірусом у країні - Фото
Швеція (фото - Pixabay)

Державний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл обурився тим, що Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла Швецію до тих 11 країн, яким загрожує рецидив поширення COVID-19. Україна також у їх числі. Про це повідомляє  ВВС.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Учора в ВООЗ заявили, що в 30 країнах Європи за останні два тижні збільшилася кількість нових випадків. В 11 з них швидкість поширення коронавірусу може "знову поставити систему охорони здоров'я на межу". Крім Швеції в перелік цих країн потрапили Вірменія, Молдова, Північна Македонія, Азербайджан, Казахстан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Киргизстан, Україна та Косово.

Головний шведський епідеміолог заперечує: це "абсолютно невірна інтерпретація даних". За його словами, зростання числа випадків пояснюється зростанням кількості проведених тестів.

"Вони (ВООЗ, - ред.) не телефонували, щоб запитати нас. Число звернень до реанімації на дуже низькому рівні, і навіть смертність починає знижуватися", - сказав Андерс Тегнелл. На думку спостерігачів, рівень смертності у Швеції на даний час знизився до нормального рівня для цієї пори року, пише ВВС.

Згідно з даними ВООЗ, за останні 14 днів у Швеції було 155 випадків інфікування на кожні 100 000 жителів, що набагато вище, ніж у більшості європейських країн. Зараз у країні 65 137 випадків COVID-19. Із 10 мільйонів населення померло 5230 осіб, що також набагато вище, ніж у сусідніх країнах. У середу Швеція повідомила про найвищу кількість добових випадків від початку спалаху - 1610.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Інші скандинавські країни не поспішають дозволяти шведам перетин своїх кордонів. Із суботи їм буде дозволено в'їжджати в Данію тільки в тому випадку, якщо в регіоні, де вони живуть, рівень інфекції становить всього 20 на 100 000 осіб за тиждень.

  • Стратегія Швеції щодо пандемії значно відрізнялася від інших європейських країн. Там не було суворих заборон, школи і кафе залишалися відкритими, але масові зібрання було заборонено.
  • 3 червня Андерс Тегнелл заявив, що потрібно було вводити більше обмежень, щоб уникнути великої кількості померлих.
  • 4 червня він заявив, що шведська стратегія все ж була правильною.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектЧетыре финансовые ошибки бизнеса, которых можно избежать