У Швеції не згодні з оцінкою ВООЗ ситуації з коронавірусом у країні

У Швеції не згодні з оцінкою ВООЗ ситуації з коронавірусом у країні - Фото
Швеція (фото - Pixabay)
26.06.2020, 18:01

Вчора ВООЗ назвала 11 країн із "прискореним поширенням" коронавірусу. Серед них опинилися Швеція та Україна

Державний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл обурився тим, що Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла Швецію до тих 11 країн, яким загрожує рецидив поширення COVID-19. Україна також у їх числі. Про це повідомляє  ВВС.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Учора в ВООЗ заявили, що в 30 країнах Європи за останні два тижні збільшилася кількість нових випадків. В 11 з них швидкість поширення коронавірусу може "знову поставити систему охорони здоров'я на межу". Крім Швеції в перелік цих країн потрапили Вірменія, Молдова, Північна Македонія, Азербайджан, Казахстан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Киргизстан, Україна та Косово.

Головний шведський епідеміолог заперечує: це "абсолютно невірна інтерпретація даних". За його словами, зростання числа випадків пояснюється зростанням кількості проведених тестів.

"Вони (ВООЗ, - ред.) не телефонували, щоб запитати нас. Число звернень до реанімації на дуже низькому рівні, і навіть смертність починає знижуватися", - сказав Андерс Тегнелл. На думку спостерігачів, рівень смертності у Швеції на даний час знизився до нормального рівня для цієї пори року, пише ВВС.

Згідно з даними ВООЗ, за останні 14 днів у Швеції було 155 випадків інфікування на кожні 100 000 жителів, що набагато вище, ніж у більшості європейських країн. Зараз у країні 65 137 випадків COVID-19. Із 10 мільйонів населення померло 5230 осіб, що також набагато вище, ніж у сусідніх країнах. У середу Швеція повідомила про найвищу кількість добових випадків від початку спалаху - 1610.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Інші скандинавські країни не поспішають дозволяти шведам перетин своїх кордонів. Із суботи їм буде дозволено в'їжджати в Данію тільки в тому випадку, якщо в регіоні, де вони живуть, рівень інфекції становить всього 20 на 100 000 осіб за тиждень.

  • Стратегія Швеції щодо пандемії значно відрізнялася від інших європейських країн. Там не було суворих заборон, школи і кафе залишалися відкритими, але масові зібрання було заборонено.
  • 3 червня Андерс Тегнелл заявив, що потрібно було вводити більше обмежень, щоб уникнути великої кількості померлих.
  • 4 червня він заявив, що шведська стратегія все ж була правильною.
Популярне