У Шеньчжені вперше в Китаї можуть заборонити їсти собак і кішок

27.02.2020, 17:54
У Шеньчжені вперше в Китаї можуть заборонити їсти собак і кішок - Фото
Продавець на фестивалі собачого м'яса в Юйліні (Фото: Wu Hong/ЕРА)

Щорічно в Китаї на м'ясо забивають від 10 до 24 млн собак і 4 млн кішок

Шеньчжень стане першим містом на території материковоого Китаю, що заборонить вживання в їжу м'яса собак і кішок, якщо буде схвалений відповідний проект постанови муніципального уряду. Про це пише The Guardian.

Споживання собачого і котячого м'яса найбільш поширене в провінції Гуандун, де знаходиться Шеньчжень, і в деяких частинах північно-східного Китаю, проте в країні це не практикується повсюдно. Тайвань заборонив споживання м'яса собак і кішок у 2017 році.

Національний народний конгрес Китаю видав 24 лютого розпорядження про заборону м'яса диких тварин і подальше обмеження торгівлі дикими тваринами по всій країні, він з'явився як реакція на спалах коронавірусу. Проте, потенційна заборона влади Шеньчженя на м'ясо собак і кішок підноситься як аспект особливих відносин між людьми і тваринами, а не як спосіб боротьби з вірусом. У даний час проект постанови знаходиться на етапі громадського обговорення, яке триватиме до 5 березня.

Якщо заборону буде схвалено, інші тварини, ідентифіковані як "потенційні переносники хвороби" - такі, як черепахи, змії, деякі птахи і комахи, можуть бути включені в список заборонених до вживання в їжу.

Штрафи за використання м'яса заборонених тварин у ресторанах будуть варіюватися від 20 000 до 200 000 юанів (приблизно 70 000-700 000 грн).

За оцінками Humane Society International, в Китаї від 10 до 20 млн собак щорічно забивають на м'ясо; група захисту Animals Asia оцінює кількість убитих кішок приблизно в 4 млн на рік.

  • У столиці Туркменістану Ашхабаді під приводом боротьби з коронавірусом наказали знищувати домашніх і бродячих кішок, а також бродячих тварин.

Дивіться також: Як китайці "захищають" вихованців від коронавірусу: яскраві фото

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев