У Росії знайшли добровольців: вчитимуть їх дихати рідиною

17.01.2019, 10:49
У Росії знайшли добровольців: вчитимуть їх дихати рідиною - Фото
Скріншот з фільму "Безодня"

Поки що відносно фантастичну технологію розробляють військові структури країни-окупанта Російської Федерації

Науковий підрозділ військового відомства РФ заявляє, що знайшов добровольців для випробувань технології рідинного дихання. Коли пройдуть експерименти з людьми, не повідомляється, пише російський пропагандистський ресурс ТАСС.

"Добровольці, які бажають взяти участь у випробуваннях технології рідинного дихання, є, але поки ми працюємо з лабораторними тваринами. Коли конкретно ця технологія буде випробувана на людині, поки говорити рано", - сказали в прес-службі пов'язаного з військовими Фонду перспективних досліджень.

У фонді стверджують, що піддослідна собака витримала на рідинному диханні глибину більше 1 км.

Якщо така технологія буде розроблена, вона дозволить занурюватися і спливати тваринам, в тому числі людині, з позамежних глибин без ранніх і відстрочених побічних ефектів.

Ключовою зараз залишається проблема кесонної хвороби: при швидкому спливанні через швидке зниження тиску газової суміші розчинені в крові і тканинах організму гази починають виділятися у вигляді бульбашок в кров, руйнувати стінки клітин і кровоносних судин, і блокувати кровотік.

У випадку з рідинним диханням, коли легені заповнюють рідиною, насиченою розчиненим киснем, ця проблема виключається.

Поки що вчені не можуть ідеально підібрати склад рідини, створити технології її введення і виведення, а також забезпечити відведення вуглекислого газу.

Тема рідинного дихання обіграна в фантастичному блокбастері "Безодня" (1989), де на багатокілометрову глибину людина спустився в скафандрі, шолом якого був заповнений рідиною.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II