RU

У Росії і США стало більше готової до ударів ядерної зброї: інфографіка SIPRI

14.06.2021, 10:06
У Росії і США стало більше готової до ударів ядерної зброї: інфографіка SIPRI - Фото
Ядерна ракета в шахті (фото – Braydon Williams, USAF)

США і Росія продовжили в 2020 році демонтувати застарілі ядерні боєголовки, але в сукупності з новими сумарна кількість бойових блоків в оперативному розгортанні на початок 2021-го у них зросла приблизно на 50 одиниць. Про це йдеться в доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

До того ж, Росія збільшила свій загальний ядерний арсенал приблизно на 180 боєголовок, в основному за рахунок розгортання міжконтинентальних балістичних ракет наземного базування з декількома боєголовками (МБР) і морського базування (БРПЧ).

Загалом кількість розгорнутих одиниць ЯЗ у світі зросла з 3720 до 3825. Приблизно 2000 із них (майже всі належать РФ і США) знаходяться в стані підвищеної боєготовності.

Читайте також: Генсек НАТО щодо посилення ядерної потужності Росії: Подбаємо про це і відповімо дуже чітко

"Це тривожна ознака, що тенденція до зниження, яка характеризувала глобальні ядерні арсенали після закінчення холодної війни, застопорилася. Перспективи додаткового двостороннього контролю над ядерними озброєннями між ядерними наддержавами залишаються слабкими", – пише Ганс М. Крістенсен, працівник SIPRI.

Сумарна кількість одиниць ЯЗ в світі зменшилася з 13 400 до 13 080.

Понад 90% її запасів припадає на США і РФ; інші зберігаються в Британії, Ізраїлі, Індії, Китаї, Пакистані, Франції та КНДР.

Що стосується США і РФ, то розгорнуті стратегічні ядерні сили обох країн залишалися за звітний період у межах договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь від 2010 року (хоча договір не обмежує загальні запаси ядерних боєголовок).

Читайте також: Ядерну зброю України контролювали в Москві, у мене валізки не було – Кравчук

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини