RU

У Польщі "здивовані" бажанням росіян скасувати визнання Катині злочином НКВС

25.11.2020, 09:03
У Польщі
Кадр із фільму "Катинь" Вайди

У Польщі "здивовані" спробами учасників конференції в Тверській області, присвяченій польсько-російським відносинам, переглянути позицію Росії щодо розстрілу польських офіцерів у Катині і переінакшити її на користь сталінської версії тих подій. Про це йдеться в заяві посольства Польщі в Москві.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В середині листопада Російське військово-історичне товариство організувало конференцію, де, як зазначають у польському посольстві, "прозвучали висловлювання, спрямовані на спотворення фактів, що стосуються Катинського злочину в Твері і Мідному".

Польські дипломати пишуть, що учасники конференції хочуть змістити фокус так, щоб не визнавати відповідальності НКВС за цей злочин і підтвердити сталінську версію масового вбивства, що покладає відповідальність на нацистську Німеччину. Там хочуть анулювати документ від 26 листопада 2010 року, де Росія підтвердила відповідальність СРСР і особисто Йосипа Сталіна за масове вбивство польських офіцерів.

ДОВІДКА. У 1991 році біля села Мідне в Тверській області Росії виявили масові поховання жертв сталінських репресій, зокрема понад 6000 розстріляних військовополонених поляків. Історики з'ясували, що масове вбивство сталося навесні 1940-го в селі Катинь Смоленської області після секретного рішенням ВКП (б). За два місяці після нього вбили майже 22 000 поляків. Серед убитих були не тільки офіцери, але і політики, представники духовенства і навіть артисти. Їхні тіла поховані в братських могилах без розпізнавальних знаків. У лісі також виявлено понад 10 000 розстріляних радянських громадян. У 2010-му росіяни запропонували полякам "закрити тему Катині".

У посольстві Польщі відзначили, що захід був схвалений офіційними представниками Держдуми, які самі брали участь у конференції.

Дипломати підкреслюють, що "потрібно зосередитися на захисті історичної правди про Другу світову війну, а також нагадувати про відповідальність НКВС за Катинський злочин".

Читайте також: США знали, але мовчали про розстріл Сталіном поляків у Катині – ВВС

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини