RU

Президент Польщі затвердив стратегію нацбезпеки: РФ названо головною загрозою

12.05.2020, 15:30
Президент Польщі затвердив стратегію нацбезпеки: РФ названо головною загрозою - Фото
Анджей Дуда (Фото: Olivier Hoslet/ЕРА)

Президент Польщі Анджей Дуда підписав стратегію національної безпеки країни, де головною загрозою названо "неоімперіальну політику влади РФ". Про це  повідомляє прес-служба президента Польщі.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Найсерйознішою загрозою є неоімперіальна політика влади РФ, що реалізується також через застосування військової сили", - йдеться в документі. Як приклад такої політики наводиться агресія проти Грузії, окупація Криму та війна на Донбасі. У Польщі заявляють, що ці дії Росії "порушили основні принципи міжнародного права і підірвали опори європейської системи безпеки".

Також там говориться, що РФ "інтенсивно розширює військовий наступальний потенціал", а також проводить масштабні військові навчання, засновані на сценаріях, що передбачають конфлікт із країнами НАТО, швидке перекидання великих військових бригад і навіть застосування ядерної зброї.

У Польщі заявляють, що гібридна діяльність РФ "несе загрозу виникнення конфлікту (серед іншого, ненавмисного, викликаного швидкою ескалацією в результаті інциденту, зокрема, військового)".

Стратегія нацбезпеки є основним документом Польщі з безпеки та оборони.

  • 31 серпня 2019 року Дуда заявив, що санкції проти РФ повинні зберігатися.
  • У жовтні того ж року він  застеріг європейську спільноту не ігнорувати загрозу, котру представляє собою Росія.
  • 12 лютого голова ОП Польщі заявив, що він хотів би бачити Росію нормальною європейською державою, яка б повернула окупований Крим Україні.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини