RU

У Польщі через заробітчан прогнозують економічну кризу

30.10.2018, 11:08
У Польщі через заробітчан прогнозують економічну кризу - Фото
иммигранты

Кількість українських трудових мігрантів в Польщі поступово знижується. Про це повідомляє Rzeczpospolita.

За інформацією видання, за останні два-три місяці кількість вакансій на польському ринку праці зросла з 165 тис до 500 тис, і не в останню чергу це пов'язано з відтоком українців на Захід.

За словами Кшиштофа Інглота, представника польської служби зайнятості, подібна тенденція представляє реальну загрозу для економіки країни, тому що скорочення української робочої сили "незмінно спричинить за собою проблеми із заробітною платою всередині країни". У перспективі ж в Польщі може навіть на 10% знизитися виробництво споживчих товарів, зазначив він.

Як передає видання, все це - нібито наслідки надання Україні безвізового режиму з ЄС. Словаччина і Угорщина вже полегшили режим перетину своїх кордонів для трудових мігрантів з України, а в найближчому майбутньому, за інформацією служби зайнятості Польщі, на схожий крок може піти і Німеччина.

У зв'язку зі сформованою ситуацією в Польщі думають над збільшенням зарплат для українців, відзначили в газеті. Поки що вона залишається на рівні 2,5-3,5 тис злотих, що дорівнює 18-25 тис грн.

Раніше Центробанк Польщі повідомляв, що за перший квартал 2018 року українці вислали додому 3,4 млрд злотих (понад $920 млн). В НБУ відреагували: через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічний розвиток країни.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини