RU

У Нью-Йорку відкривається 66-а сесія Генасамблеї ООН

13.09.2011, 10:58
У Нью-Йорку відкривається 66-а сесія Генасамблеї ООН - Фото
68ace98ae4a4657eadb210513bbe91c6.jpg

У Нью-Йорку відкривається 66-а сесія Генасамблеї ООН

66-а сесія Генеральної асамблеї ООН почне сьогодні свою роботу в штаб-квартирі Об'єднаних націй в Нью-Йорку. За пропозицією регіональної групи африканських країн, її головою був обраний катарський дипломат, 57-річний Насер Абдель Азіз ан-Насер. Кандидатура на пост голови Генасамблеї висувається регіональними групами за принципом ротації.

Традиційно в рамках нової сесії відбудеться загальнополітична дискусія, яка пройде в період з 21 по 27 вересня. Крім загальнополітичної дискусії, 22 вересня в штаб-квартирі ООН пройде зустріч високого рівня по ядерній безпеці, а також нарада високого рівня, присвячена 10-й річниці прийняття Дурбанської декларації і Програми дій. Ці документи, в яких викладається програма міжнародного співтовариства по боротьбі з расизмом, були прийняті консенсусом в 2001 році на Всесвітній конференції Організації об'єднаних націй по боротьбі проти расизму, расової дискримінації, ксенофобії та пов'язаної з ними нетерпимості, що відбулася в Дурбані (ПАР), - передає ІТАР-ТАРС.

19-20 вересня в рамках сесії Генасамблеї пройде також нарада високого рівня по неінфекційних хворобах, яка закладе фундамент для дій міжнародного співтовариства, спрямованих на боротьбу з епідемією, порятунок мільйонів людських життів і зміцнення ініціатив в області розвитку.

Планується, що на 66-й сесії буде розглянуто 168 пунктів порядку денного. Серед них - такі теми, як забезпечення миру і безпеки, боротьба з тероризмом, захист прав людини і охорона навколишнього середовища, питання соціального і економічного розвитку. Делегати Генасамблеї продовжать розпочатий в ході попередніх сесій розгляд питань, що стосуються реформування Ради безпеки ООН, активізації роботи самої організації.

Генасамблея є головним дорадчим органом ООН. Вона складається з представників всіх держав-членів, кожна з яких має один голос. У 1946 році в її складі була 51 держава. 14 липня цього року Південний Судан став 193-ою державою-членом ООН.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини