RU

У Норвегії вивчають два випадки смерті в будинках для людей похилого віку після вакцинації

05.01.2021, 21:44
У Норвегії вивчають два випадки смерті в будинках для людей похилого віку після вакцинації - Фото
Вакцина BNT162b2 от Pfizer-BioNTech (фото – ЕРА)

Національне норвезьке агентство з лікарських засобів отримало інформацію про два випадки смерті в будинках для людей похилого віку через кілька днів після щеплення вакциною виробництва BioNTech/Pfizer. Фахівці встановлюють, чи пов'язані причини цих смертей із вакциною, повідомляється на сайті агентства.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Ми повинні визначити, чи є вакцина причиною смерті, чи те, що це сталося так швидко після вакцинації, – збіг" – сказав директор агентства Стейнар Мадсен.

В агентстві зазначають, що в норвезьких будинках престарілих вмирають близько 400 осіб на тиждень. Зараз фахівці уважно стежать, чи зміниться це число після початку масової вакцинації в будинках для людей похилого віку.

У норвезькому відомстві нагадали, що дослідження, на яких засновано тимчасове схвалення вакцини, не включають осіб старших 85 років, проте там припускають, що побічні ефекти у літніх людей будуть такими ж, як і в молодших вікових груп.

  • Вакцина Pfizer/BioNTech стала першою, яку схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.
  • Повідомлялося про декілька випадків важких алергічних реакцій після використання вакцини у Великобританії і США.
  • Управління з контролю лікарських засобів Великобританії рекомендувало людям з історією серйозних алергічних реакцій утриматися від вакцинації щепленням від Pfizer/BioNTech.
  • У Євроакадемії алергології та клінічної імунології заявили, що поточні дані не показали підвищений ризик для тих, у кого алергічний риніт або астма.
  • В Американському коледжі алергії заявили, що у людей із "звичайною" алергією на ліки, продукти харчування, інгалянти, комах і латекс імовірність алергічної реакції на введення вакцини Pfizer/BioNTech не вища, ніж у решти населення.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини