RU

У Нідерландах хочуть прибрати графу "стать" із посвідчень особи

06.07.2020, 13:59
У Нідерландах хочуть прибрати графу
Ілюстративне фото: pixabay.com

Через кілька років у Нідерландах планують прибрати з посвідчень особи позначку "стать". Про це повідомляє NU.nl.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Міністр освіти, культури і науки Нідерландів Інгрід ван Енгелсховен написала лист до Палати представників, де запропонувала не вказувати "стать" у посвідченнях з 2024 або 2025 року через "непотрібну гендерну реєстрацію". Вона посилається на якісь дослідження, які, за її словами, показали, що графу "стать" можна вилучити з таких документів "без багатьох практичних наслідків".

При цьому в закордонних паспортах пропонується залишити цю графу, оскільки ці документи повинні відповідати певним міжнародним умовам. Альтернатива - запропонувати можливість ввести "X" у відповідній графі. Наприклад, так робить Мальта і Нова Зеландія.

Однак паспорт повинен відповідати Базі даних персональних записів (BRP), що базується на свідоцтві про народження. Тому спочатку повинна стати можливою альтернатива вибору "третьої статі" в свідоцтві про народження, заявляють в уряді країни.

  • 15 серпня 2018 року уряд Німеччини узаконив "третю стать". У книгах реєстрації актів цивільного стану повинна була з'явитися відмітка "інша" стать.
Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини