RU

У NASA змоделювали падіння астероїда на Землю: допоможе тільки евакуація

05.05.2021, 09:28
У NASA змоделювали падіння астероїда на Землю: допоможе тільки евакуація - Фото
Ілюстративне фото – Depositphotos.com

Сучасні технології не зможуть зупинити зіткнення астероїда із Землею. До такого висновку прийшла група експертів з космічних агентств США і Європи під час тижневих навчань в кінці квітня 2021 року, повідомляє Businessinsider.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За сценарієм навчань, астероїд наближався до Землі з відстані близько 56 млн км і міг впасти на неї протягом шести місяців.

З кожним днем ​​навчань учасники дізнавалися більше інформації про розмір астероїда, його траєкторію і ймовірність зіткнення.

Експерти встановили, що жодна з існуючих на Землі технологій не може зупинити зіткнення з астероїдом за шість місяців.

Розглядався варіант із запуском космічного корабля, який міг би спробувати знищити або збити астероїд зі шляху, а також спроба зруйнувати астероїд за допомогою ядерного вибуху.

Експерти прийшли до висновку, що за шість місяців космічний корабель з такою місією запустити б не встигли. У той же час, NASA серйозніше ставиться саме до такої стратегії, і планує провести експеримент: до кінця 2021 року космічний корабель попрямує до астероїда Діморфос і спробує збити його з траєкторії восени 2022 року.

Ядерний вибух міг би значно знизити ризик втрати від падіння астероїда, але за досить великих (від 30 до 800 метрів) розмірів небесного тіла невідомо, які ушкодження йому наніс би ядерний вибух.

Все, що можна було б встигнути зробити за такий термін – евакуювати жителів районів, яким загрожує небезпека, вважають експерти.

У NASA наголосили, що ніякі з відомих на даний момент астероїдів не становлять загрози для Землі. У той же час, близько двох третин астероїдів розміром більше 100 м залишаються невідкритими і потенційно здатні завдати шкоди.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини