29.05.2018, 13:42

У Молдові можуть переглянути статус російської мови

У Молдові можуть переглянути статус російської мови - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Депутати-ліберали просять Конституційний суд позбавити російську мову статусу мови міжнаціонального спілкування в Молдові

Реклама
Реклама

У Молдові Конституційний суд розгляне питання про визнання неконституційним положення щодо статусу російської мови як мови міжнаціонального спілкування в країні. Про це йдеться на сайті Конституційного суду Молдови.

Запит в КС відправили депутати Ліберальної партії.

Розгляд питання заплановано на 14:00 4 червня.

Як повідомляє видання Newsmaker, депутати також вимагають анулювати всі згадки російської мови в законах. Мова, наприклад, йде про переведення на російську мову прийнятих законів, інших документів, а також права громадян звертатися російською до органів влади і отримувати на цій мові відповідь.

У своєму зверненні ліберали нарікають на те, що закон про функціонування мов був прийнятий ще коли існував Радянський Союз. Сьогодні вони вважають це анахронізмом, а російська мова, що має особливий статус, на їхню думку, "конкурує" з державною.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама