RU

У метеориті вперше знайшли білок позаземного походження. Так вважають науковці

02.03.2020, 16:27
У метеориті вперше знайшли білок позаземного походження. Так вважають науковці - Фото
Ілюстрація: arxiv.org

Використавши сучасний метод мас-спектрометрії, група британських учених заявила про перше в історії відкриття позаземного білка. Про це пише ScienceAlert з посиланням на дослідження на сайті препринтів arXiv.

Раніше в метеоритах виявляли різні "будівельні цеглинки" для земного життя - ціанід, рибозу, навіть амінокислоти, з яких складаються білки. Тепер у метеориті Аcfer 086, який знайшли  30 років тому в Алжирі і зберігали в музеї, нібито ідентифікували білкове з'єднання.

Читайте також: Молекулярний кисень уперше знайшли поза нашою галактикою

Спочатку дослідники виявили амінокислоту гліцин, а потім з'ясували, що вона пов'язана з залізом і літією. Комп'ютерне моделювання показало, що гліцин у метеориті міститься не як окреме з'єднання, а є частиною білка. Його назвали гемолітином.

"Хоча гемолітин структурно схожий на земні білки, співвідношення дейтерію до водню в ньому не відповідає земному. А ось тому, що в кометах - так", - викладають дослідники.

ДОВІДКА. Білки - високомолекулярні органічні речовини з альфа-амінокислот, які з'єднані в ланцюжок пептидним зв'язком. У живих істот кодуються генетичним кодом, причому при синтезі використовується приблизно 20 стандартних амінокислот.

Автори публікації припустили, що речовина, можливо, сформувалася в протосонячному диску понад 4,6 млрд років тому. Вони ж попереджають: потрібно вивчити з'єднання більш ретельно, так як є ймовірність, що це все-таки не білок, а полімер - більш широкий клас молекул, деякі з яких є білками.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини