RU

У людей, які перехворіли на COVID-19, імунітет зберігається 9 місяців – науковці Швеції

16.02.2021, 22:00
У людей, які перехворіли на COVID-19, імунітет зберігається 9 місяців – науковці Швеції - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

У людей, які перехворіли на COVID-19, імунітет проти коронавірусу зберігається протягом щонайменше дев'яти місяців після одужання. До такого висновку прийшли шведські науковці з Каролінського інституту та клініки Дандерюда, повідомляється на сайті інституту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як зазначається, 96% перехворілих досі мають антитіла, а у двох третин є пам'ять Т-клітин, специфічна для SARS-CoV-2 (клітинний імунітет).

За інформацією лікарів, цей імунітет значною мірою захищає від повторного зараження коронавірусом.

Дослідження почали навесні 2020-го – у 2149 працівників лікарні Дандерюда взяли зразки. У 370-ти було виявлено антитіла до SARS-CoV-2, а через дев'ять місяців антитіла збереглися у 96% з них.

У дослідженні проводили скринінг на SARS-CoV-2 – 340 учасників з антитілами тестувалися один раз на тиждень протягом 10-тижневого періоду. Вірус було виявлено менше ніж у 1% учасників, що вказує на низький ризик повторного зараження.

За словами дослідниці Шарлотти Толін, у тих, хто повторно заразилися, хвороба протікала в легкій формі або безсимптомно.

"Невідомо, чи може людина з антитілами переносити вірус і передавати інфекцію без будь-яких симптомів, але цей ризик здається дуже незначним", – зазначила Толін.

Дослідження триває, наступний відбір проб відбудеться в травні, коли очікується, що більшу частину учасників буде вакциновано.

"Тоді ми зможемо порівняти імунну систему після природного зараження і після вакцинації", – сказала Толін.

  • 2 лютого повідомлялося, що у разі, якщо прищепити однієї дозою антиковідної мРНК-вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna людину, яка вже перехворіла на COVID-19, то рівні антитіл у такої людини виходять як мінімум порівнянними або підскакують навіть вище, ніж у тієї, яка не хворіла раніше і яку прищепили стандартними двома дозами.

Читайте також: "Колективний імунітет не з'явиться скоро". На COVID-19 перехворіли до 20% українців – KSE

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини