RU

У Лондоні починаються слухання у справі Ассанжа

07.02.2011, 10:35
У Лондоні починаються слухання у справі Ассанжа - Фото
4524df0202d55b34bf1886540c004926.jpg

У Лондоні починаються слухання у справі Ассанжа

Сьогодні у лондонському магістратському суді Белмарш почнуться основні слухання у справі про екстрадицію в Швецію фундатора Інтернет-ресурсу "WikiLeaks" Джуліана Ассанжа.

Як пише "Взгляд", планується, що слухання триватимуть два дні.

Шведська прокуратура вимагає видачі Дж.Ассанжа, громадянина Австралії, на підставі декількох обвинувачень з боку двох шведок у сексуальних злочинах, зокрема у зґвалтуванні.

Також повідомляється, що прихильники фундатора "WikiLeaks" як і раніше збираються просувати лінію політизованості обвинувачень, за якими, на їхню думку, може стояти влада США, адже саме американські дипломатичні відомства зараз найбільше страждають від публікації Інтернет-ресурсом закритого листування своїх співробітників.

Є побоювання, що, якщо Дж.Ассанж буде виданий Швеції, його екстрадиції почнуть домагатися США, які можуть незаконно його вивезти і транспортувати у Гуантанамо або будь-яке інше місце, що суперечить Європейській конвенції про захист прав людини.

Інші аргументи стосуються вже безпосередньо шведських судових процедур. По-перше, у Швеції справи про зґвалтування слухаються у закритому режимі і адвокати вважають, що у такому випадку не можна бути впевненими у справедливості суду. По-друге, як з'ясувалося, формально кримінальної справи проти Дж.Ассанжа у Швеції не заведено - місцева прокуратура тільки хоче допитати його. Отже, шведська прокуратура, за словами захисників, не мала права видавати Європейський ордер на арешт Дж.Ассанжа, датований 2 грудня 2010 року.

Нагадаємо, Дж.Ассанж був затриманий у Лондоні. Підставою для арешту став ордер, виданий прокуратурою Швеції. Дж.Ассанж підозрюється у вчиненні злочинів сексуального характеру. Раніше адвокат Дж.Ассанжа заявив, що той готовий добровільно прийти у поліцію.

Дж.Ассанж заперечує всі обвинувачення і називає їх політично мотивованими. Він також наполягає на тому, щоб всі його заяви, зроблені у суді, стали надбанням громадськості.

Дипломатичні таємниці "WikiLeaks": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини