RU

У Кореї створили вакцину від коронавірусу: щеплення - через носовий спрей

06.08.2020, 09:19
У Кореї створили вакцину від коронавірусу: щеплення - через носовий спрей - Фото
Ілюстративне фото: CanSino Biologics Inc.

Південнокорейські біологи розробили і перевірили на "олюднених" трансгенних мишах вакцину CoV-2-CNUHV03-CA22°C на основі ослабленого нового коронавірусу: її можна буде вводити не ін'єкцією, а через носовий спрей. Про свої досягнення вони пишуть у матеріалі на сервері препринтів bioRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Їхня вакцина - живий, але ослаблений SARS-CoV-2, який може "тренувати" зокрема місцевий імунітет слизової оболонки носоглотки. Його поступово адаптували для культивування в епітеліальних клітинах Vero з 37 до 22 градусів за Цельсієм.

За даними дослідників, одна доза їхнього препарату "найсильнішим чином індукує нейтралізуючі антитіла, клітинний імунітет і антитіла IgA слизових оболонок" у імунізованих через ніс мишей, яких попередньо зробили вкрай сприйнятливими до інфекцій SARS-CoV-2 і SARS-CoV (не щеплені з контрольної групи після зараження померли).

Читайте також: Ультрасучасна вакцина з Лондона пройшла перший етап випробувань

"Миші, вакциновані однією дозою, були повністю захищені від інфекції, у них не спостерігалася втрата ваги, не було смертей і присутності вірусу в носових раковинах, мозку, легенях і нирках", - пишуть автори. Дія препарату перевірена на 19 мишах, клінічні випробування не проводилися.

Розробники підкреслили, що навіть при використанні оксфордської вакцини ChAdOX1-nCoV-19 (вважається одним із препаратів-лідерів, на який вже роблять попереднє замовлення) вірусну РНК все одно виявляли в носоглотці і легенях, тоді як їхній кандидат "повністю" захищав піддослідних.

Читайте також: Створили вакцину проти COVID-19.  Її основа - вірус азіатської пташиної чуми

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини