RU

У коаліції говорять про розгром ВПС Каддафі

24.03.2011, 11:40
У коаліції говорять про розгром ВПС Каддафі - Фото
479684fad4e41f7151186d5e5f44da43.jpg

У коаліції говорять про розгром ВПС Каддафі
Військово-Повітряний Флот полковника Муаммара Каддафі "більше не існує як бойова сила". Про це заявив британський віце-маршал авіації Грег Багуелл і додав, що коаліційна авіація може діяти у лівійському небі "практично безкарно".

Водночас начальник штабу американської місії контр-адмірал Джерард Хьюбер наголосив, що не отримував ніяких рапортів про жертви серед мирного населення внаслідок дій коаліції. Ця заява суперечить тим, що роблять представники уряду М.Каддафі, - передає Бі-бі-сі.

З самої Лівії приходять повідомлення про вибух на військовій базі у районі міста Таджура на сході від Тріполі. Є також інформація про обстріл урядовими танками лікарні у місті Місрата на заході країни, що утримується повстанцями. До того ж, як-то кажуть очевидці, що оточили місто, танки відійшли назад зі своїх позицій під ударами коаліційної авіації.

Повідомляється і про запеклі бої між повстанцями і лояльними М.Каддафі військами у містечку Адждабія на сході країни, що має стратегічне значення. Жителі-біженці говорять про артобстріли, стрільбу і будинки, що горять.

Тисячі людей вийшли на вулиці Бенгазі, другого за величиною міста Лівії і форпосту повстанців, щоб подякувати Великобританії, Франції, Америці та іншим за дії, які вони називають підтримкою революції, і за захист мирних громадян від нападів урядових військ. Учасники мітингу засуджували Росію і Китай за те, що вони стрималися при голосуванні в ООН і критикували коаліцію за передбачувані жертви серед мирного населення.

У Бенгазі нова влада як і раніше неміцно стоїть на ногах, а лояльні їй сили повстанців не в змозі тіснити більш підготовлені і краще озброєні урядові війська. Тут вітають підтримку з боку світової спільноти, але поки ще не знають, як використати її в боротьбі з режимом, який правив ними протягом останніх чотирьох десятиріч.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини