RU

У Киргизстані почалися нові безпорядки

19.04.2010, 14:50

Близько тисячі осіб, озброєних палицями і факелами, увійшли у столицю Киргизстану з боку однієї з околиць Бішкека. Повідомляється, що мітингувальники незадоволені ситуацією навколо земельних ділянок.

Як передає Бі-бі-сі, глава однієї з районних адміністрацій Анатолій Олініченко повідомив, що "сьогодні вранці тисячний натовп намагався захопити землі загальною площею 730 га і взяти їх у власність". Однак, за його словами, власники землі "прогнали їх".

Повідомляється, що мітингувальники – переважно мігранти з бідних районів країни - вимагають надання їм земельних ділянок під будівництво поселень. Очевидці стверджують, що натовп пересувається по столиці. За повідомленням міліції, спалені три міліцейські машини. Виконувач обов'язків мера столиці Іса Омуркулов намагався поговорити з тими, що мітингують, але вони не стали з ним зустрічатися.

Тимчасовий уряд заявив, що не дозволить мігрантам захоплювати ділянки, як це було п'ять років тому під час тюльпанової революції. Однак силовики наразі нічого не роблять. Очевидці зазначають, що політична ситуація у Киргизстані виходить з-під контролю. У суботу у столиці Киргизстану пройшов мітинг міліціонерів, незадоволених умовами роботи і гарантіями безпеки. Учасники мітингу пред'явили тимчасовому уряду 19 вимог і заявили, що при невиконанні їхніх вимог міліція області з 1 травня 2010 року не вийде на роботу.

Заворушення у Бішкеку тривають вже близько двох тижнів. 7 квітня цього року протистояння між опозицією і владою у Киргизстані вилилося в масові безпорядки, під час яких загинуло 80 осіб.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини