RU

У Канаді – випадок зараження рідкісним штамом свинячого грипу: 27-й в світі за 15 років

06.11.2020, 11:31
У Канаді – випадок зараження рідкісним штамом свинячого грипу: 27-й в світі за 15 років - Фото
Фото: ЕРА

У Канаді в чоловіка виявили перший країні випадок рідкісного варіанту так званого свинячого грипу: його викликає вірус грипу A підтипу H1N2. Це лише 27-й відомий випадок в світі з 2005 року, заявили в охороні здоров'я провінції Альберта. Заяву влади показав ресурс Calgary Herald.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Випадок стався в середині жовтня, коли пацієнт з грипоподібними симптомами звернувся в "швидку допомогу". Проби перевірили на грип та COVID-19, а хворому порекомендували залишатися вдома протягом 10 днів: він швидко пішов на поправку. Працівники охорони здоров'я ведуть розслідування, де могли підхопити вірус, щоб припинити його подальше розповсюдження.

Проби на COVID-19 з Альберти за останні два тижні проходять ретроспективне тестування на грип: аналізи майже завершені – ніяких інших зразків, позитивних на грип, не виявлено.

Читайте також: Свинячий грип. Ознаки та методи боротьби

Медики заспокоїли громадян – поки це одиничний випадок. За їхніми словами, "досить рідко" можна зустріти передачу А (H1N2) v від людини твариною або від тварин людині. Більшість випадків зараження було в США.

Цей варіант вірусу викликає не більш небезпечний перебіг хвороби, ніж інші штами грипу. А (H1N2) v не є захворюванням, пов'язаним з харчовими продуктами, і не передається людям через свинину.

В цілому, цей штам серед популяцій свиней в Альберті не рідкість: у провінції – від 40 до 120 випадків щорічно.

Читайте також: Грип + COVID-19. Три дослідження одночасного зараження вірусами

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини