У Греції виявили місто, якому більше 3 тисяч років - фото

14.11.2018, 17:47
У Греції виявили місто, якому більше 3 тисяч років - фото - Фото
Фото: Greece culture ministry

Вчені розкопали залишки житлового селища, ювелірні вироби, монети і кілька поховань

Грецькі археологи вважають, що в південній частині Пелопоннесу їм вдалося розкопати давньогрецьке місто Тенея, яке було засноване імовірно микенським царем Агамемноном і полоненими троянцями відразу після Троянської війни. Про це повідомляє BBC.

Датування Троянської війни досить спірне, але більшість дослідників відносять його до рубежу XIII-XII ст. до н.е.

Дослідницькі роботи в околицях сучасного села Чіліомоді почалися в 2013 році, а свідоцтва існування тут Тенеї з'явилися після циклу розкопок, проведеного у вересні-жовтні цього року.

Археологи знайшли акуратно зведені стіни, а також глиняні, кам'яні і мармурові підлоги. Також було знайдено близько 200 рідкісних монет, в тому числі одна монета, призначена для оплати подорожі в загробне життя. Було виявлено сім могил, в тому числі одна з рештками жінки і дитини. Поховання прикрашені вазами і ювелірними виробами. Знайдені предмети відносяться до IV століття до н.е.

Провідний археолог Олена Кірка повідомила, що знахідки свідчать про значий добробут жителів Тенеї. За її словами, місто було розташоване на перетині торгових шляхів між Коринфом і Аргосом на півночі Пелопоннесу.

Фото: Greece culture ministry

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II