RU

У Франції знову палять автомобілі

14.07.2009, 10:01

Невідомі у Франції напередодні національного свята Дня взяття Бастилії спалили 317 автомобілів. Про це заявили в МВС країни.

Як повідомляють РІА "Новости", за даними правоохоронних органів, у ніч на вівторок було спалено 317 автомобілів. Кількість спалених машин в цьому році на 6,73% більша, ніж в таку ж пам'ятну ніч минулого року.

У переддень Дня взяття Бастилії, який традиційно відзначається у Франції 14 липня, по всій країні відбуваються урочисті заходи з участю молоді. У останні роки національні урочистості супроводжуються масовими безладами, підпалами і арештами. Минулого року у ніч з 13 на 14 липня у Франції було спалено 297 автомобілів і заарештовано 121 людину.

Раніше французькі ЗМІ повідомляли, покликаючись на заяву префектури поліції Парижа, що за порядком на Єлисейських полях, де сьогодні в першій половині дня пройде традиційний військовий парад, будуть стежити 3,5 тисячі поліцейських. У цьому році почесним гостем параду стануть озброєні сили Індії, в тому числі солдати одного з найдревніших полків - Маратхська легка піхота, створена у 1768 році. Увечері на Марсовому полі відбудеться концерт Джонні Холідея, за яким піде святковий салют.

Кілька століть у середньовічній фортеці Бастилія була знаменита паризька в'язниця, що стала символом абсолютизму. Під час народних заворушень 1789 року фортецю було зруйновано. День взяття Бастилії 14 липня традиційно вважають датою початку Великої французької революції.

У першу річницю взяття Бастилії у Франції відбулося "Свято Федерації", організатори якого планували показати єднання усього французького народу після революції. У 1880 році французький Сенат проголосив 14 липня національним святом Франції.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини