RU

У Євросоюзі рекомендували перший препарат для лікування COVID-19 - ремдесивір

25.06.2020, 18:30
У Євросоюзі рекомендували перший препарат для лікування COVID-19 - ремдесивір - Фото
Ремдесивір (фото — europeanpharmaceuticalreview.com)

Комітет Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) та з лікарських засобів для людини (CHMP) рекомендував надати Veklury (ремдесивіру) умовний маркетинговий дозвіл для лікування COVID-19 у дорослих і підлітків від 12 років із пневмонією, яким потрібен додатковий кисень. Про це повідомляється на сайті агентства.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Відзначається, що ремдесивір став першим препаратом проти COVID-19, рекомендованим для отримання дозволу в ЄС. Дані щодо ремдесивіру було оцінено у  виключно короткі терміни - з 30 квітня до 5 червня.

Рекомендація заснована на даних дослідження NIAID-ACTT-11, що спонсорується Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), а також на даних інших досліджень щодо ремдесивіру.

Дослідження NIAID-ACTT-1 оцінило ефективність запланованого 10-денного курсу ремдесивіру у більш ніж 1000 госпіталізованих пацієнтів із COVID-19. Ремдесивір порівнювали з плацебо, й основною мірою ефективності був час одужання пацієнтів.

У цілому, дослідження показало, що пацієнти, які отримували ремдесивір, одужали приблизно через 11 днів, у порівнянні з 15 днями у пацієнтів, які отримували плацебо.

Цей ефект не спостерігався у пацієнтів з легкою та помірною формами хвороби: час до одужання становив 5 днів як для групи ремдесивіру, так і для групи плацебо.

Для пацієнтів із тяжкою формою захворювання, які складали приблизно 90% досліджуваних, час до одужання становив 12 днів у групі ремдесивіру та 18 днів у групі плацебо.

Ніякої різниці під час одужання не спостерігалося у пацієнтів, які приймали ремдесивір, коли вони вже перебували на штучній вентиляції легенів або ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація).

Беручи до уваги наявні дані, Агентство вважає, що співвідношення користі та ризику було позитивним у пацієнтів із пневмонією, яким потрібен додатковий кисень, тобто, у пацієнтів із тяжкою формою захворювання.

Європейська комісія, яка була проінформована EMA протягом усього процесу оцінки, прискорить  прийняття рішень і має намір надати рішення про умовний дозвіл на продаж ремдесивіру протягом найближчого тижня, що дозволить продавати продукт у ЄС.

  • 29 травня повідомлялося, що вчені прийшли до висновку, ніби ремдесивір найбільш ефективний у перші дні активної реплікації вірусу; тобто, з урахуванням інкубаційного періоду, це часто досимптомні дні. На їхню думку, препарат не слід рекомендувати для лікування важкої форми коронавірусної хвороби.

Читайте також: Коронавірус. Україна внесла дексаметазон у протокол лікування COVID-19

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини