У Євросоюзі радять Україні краще боротися з корупцією для збереження безвізу

Сьогодні, 10 липня, Єврокомісія опублікувала доповідь про виконання умов, необхідних для візової лібералізації між ЄС та країнами Східного партнерства і Західних Балкан. Документ розміщено на сайті ЄК.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Доповідь в цілому позитивно оцінює зусилля "безвізових" партнерів, проте радить Україні й іншим країнам посилити верховенство права і боротьбу з корупцією.
Зокрема зазначається, що корупція високого рівня залишається спільною проблемою.
"Молдова й Україна особливо сильно страждають від банківського шахрайства високого рівня, з незначним прогресом у судовому переслідуванні відповідальних осіб та у відновленні вкрадених активів", - йдеться в документі.
У доповіді сказано: "В Україні важливо зберегти і посилити незалежність антикорупційних інституцій, включно із забезпеченням неполітичних, але не корисливих призначень на ключові посади в них. Підтримка ЄС і надалі буде пов'язана з конкретним прогресом у порядку денному реформ, особливо у сферах боротьби з корупцією та правосуддя".
Повідомляється, що доповідь підготовлена на основі даних 2019-го і першої половини 2020 року. Єврокомісія буде продовжувати моніторинг виконання умов, необхідних для візової лібералізації, відповідно до власних зобов'язань за прийнятим у 2017-му "Посиленому механізмі призупинення візового режиму", й інформувати Європейський парламент і Європейську Раду про результати такого моніторингу раз на рік.
"Режим безвізових поїздок із нашими партнерами на Західних Балканах і з країнами Східного партнерства є нашим головним досягненням. Безвізові подорожі разом із тим супроводжуються відповідальністю і необхідністю продовження зусиль щодо стримування незаконної міграції, боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Ми розраховуємо, що наші партнери будуть нарощувати досягнення в цих сферах, щоб ми могли продовжувати безвізові поїздки в наших спільних інтересах", - зазначив віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Маргарітіс Схінас.
Довідка. Безвізовий режим із країнами Євросоюзу громадяни Чорногорії, Сербії і Північної Македонії отримали в грудні 2009 року; Албанія та Боснія і Герцеговина - в кінці 2010-го; Молдова - у квітні 2014-го; Грузія - у березні 2017-го; Україна - в червні 2017 року.
- У 2017 році Європейський парламент схвалив механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн. У відповідності з ним Єврокомісія має повноваження тимчасово призупиняти дію безвізових режимів на період 9 місяців для певних категорій громадян.
Комментарі