RU

У Євросоюзі радять Україні краще боротися з корупцією для збереження безвізу

10.07.2020, 17:46
У Євросоюзі радять Україні краще боротися з корупцією для збереження безвізу - Фото
Фото: depositphotos.com

Сьогодні, 10 липня, Єврокомісія опублікувала доповідь про виконання умов, необхідних для візової лібералізації між ЄС та країнами Східного партнерства і Західних Балкан. Документ розміщено на сайті ЄК.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Доповідь в цілому позитивно оцінює зусилля "безвізових" партнерів, проте радить Україні й іншим країнам посилити верховенство права і боротьбу з корупцією.

Зокрема зазначається, що корупція високого рівня залишається спільною проблемою.

"Молдова й Україна особливо сильно страждають від банківського шахрайства високого рівня, з незначним прогресом у судовому переслідуванні відповідальних осіб та у відновленні вкрадених активів", - йдеться в документі.

У доповіді сказано: "В Україні важливо зберегти і посилити незалежність антикорупційних інституцій, включно із забезпеченням неполітичних, але не корисливих призначень на ключові посади в них. Підтримка ЄС і надалі буде пов'язана з конкретним прогресом у порядку денному реформ, особливо у сферах боротьби з корупцією та правосуддя".

Повідомляється, що доповідь підготовлена ​​на основі даних 2019-го і першої половини 2020 року. Єврокомісія буде продовжувати моніторинг виконання умов, необхідних для візової лібералізації, відповідно до власних зобов'язань за прийнятим у 2017-му "Посиленому механізмі призупинення візового режиму", й інформувати Європейський парламент і Європейську Раду про результати такого моніторингу раз на рік.

"Режим безвізових поїздок із нашими партнерами на Західних Балканах і з країнами Східного партнерства є нашим головним досягненням. Безвізові подорожі разом із тим супроводжуються відповідальністю і необхідністю продовження зусиль щодо стримування незаконної міграції, боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Ми розраховуємо, що наші партнери будуть нарощувати досягнення в цих сферах, щоб ми могли продовжувати безвізові поїздки в наших спільних інтересах", - зазначив віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Маргарітіс Схінас.

Довідка. Безвізовий режим із країнами Євросоюзу громадяни Чорногорії, Сербії і Північної Македонії отримали в грудні 2009 року; Албанія та Боснія і Герцеговина - в кінці 2010-го; Молдова - у квітні 2014-го; Грузія - у березні 2017-го; Україна - в червні 2017 року.

  • У 2017 році Європейський парламент схвалив механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн. У відповідності з ним Єврокомісія має повноваження тимчасово призупиняти дію безвізових режимів на період 9 місяців для певних категорій громадян.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини