RU

У Червоному морі п'ять років іржавіє танкер. Його загибель викличе катастрофу в регіоні

15.12.2020, 21:31
У Червоному морі п'ять років іржавіє танкер. Його загибель викличе катастрофу в регіоні - Фото
Танкер Safer (Фото: Maritime First)

У Червоному морі вже п'ять років стоїть повний нафти танкер, до якого немає доступу через військові дії в регіоні. Судно поступово іржавіє, його руйнування призведе до екологічної та гуманітарної катастрофи. Про це повідомляє Science alert.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

45-річний танкер FSO Safer із мільйоном барелів нафти стоїть у затоці Акаба відтоді, як у 2015 році почалася війна між союзними Ірану повстанцями-хуситами і силами під керівництвом Саудівської Аравії.

Державна єменська нафтова компанія не може наблизитися до свого судна навіть для ремонту. Повстанці також відмовляють представникам ООН у можливості виправити ситуацію.

Експерти з навколишнього середовища попереджають, що це лише питання часу, коли 34 резервуари Safer поринуть у море.

В цьому випадку розіллється в чотири рази більше пального, ніж після катастрофи Exxon Valdez, що в 1989 році призвела до утворення нафтової плями в 28 000 кв.м біля берегів Аляски.

Витік мільйона барелів викличе регіональну екологічну й гуманітарну катастрофу.

"Руйнування здоров'я і ресурсів для існування мільйонів людей, що живуть у пів дюжині країн на узбережжі Червоного моря, буде гарантовано. Повітря, яким вони дихають, їжа, яку вони видобувають у морі, й  опріснення води – все в безпосередній небезпеці", – попереджають науковці .

Згідно з дослідженням, місцеві течії забезпечать поширення нафти  кораловими рифами, що вкривають майже всі 4000 км берегової лінії Червоного моря.

У затоці Акаба розташована одна з найбільш незайманих рифових екосистем у світі, розлив такого масштабу може її згубити.

Науковці говорять, що Safer знаходиться на останній стадії розпаду, і катастрофа може статися вже в найближчі місяці.

Як зазначається, повстанці погодилися допустити до танкера представників ООН у січні. Однак влітку 2019 року ці фірми вже давали свою згоду, та потім передумали. Крім того, як зазначають науковці, в січні може бути вже пізно.

У липні екологічна група Ємену підрахувала, що навколишньому середовищу потрібно 30 років, щоб відновитися, якщо Safer потоне, і більше 126 000 людей в одній лише цій країні можуть втратити гроші на прожиття через подальше забруднення.

Читайте також: В Арктиці випаровуються поклади метану: це може в рази прискорити потепління – вчені

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини