RU

У Чехії легалізували наркотики

04.11.2010, 16:10
У Чехії легалізували наркотики - Фото
a0b71dca223ed002cb83a6b5e1087a94.jpg

У Чехії легалізували наркотики
З 1 січня громадянам Чехії дозволяється мати при собі до 15 грамів марихуани, до чотирьох таблеток екстази, двох грамів амфетаміну, півтора грама героїну, один грам кокаїну. Про це повідомляє ТСН.

Журналісти пишуть, що дозволяється також вирощувати у домашніх умовах до п'яти кущів конопель і 40 галюциногенних грибів. Покарання за зберігання наведеної вище кількості наркотичних засобів скасовано.

У зв'язку із вступом внаслідок нового закону, ціни на наркотики у Чехії знизилися на 30-40%. Водночас у країні виникла суперечлива ситуація: з одного боку, купувати, мати при собі і вживати наркотичні речовини можна, з іншого - офіційних місць їхнього продажу немає, і торгівля залишається нелегальною.

За статистистикою, 28% чехів молодші 24 років, хоч би раз у рік курять траву, що є найвищим показником в Євросоюзі. До того ж показник вживання важких наркотиків у середньому нижчий, ніж загалом в ЄС.

За даними Європейського моніторингового центру з наркотиків і наркоманії (EMCDDA), у Старому Світі саме чеська молодь - лідер з куріння марихуани.

Деякі уряди ЄС вже висловили стурбованість чеським експериментом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини