RU

У Британії навмисно заразять COVID-19 десятки людей, щоб перевірити дію вакцини

21.10.2020, 12:12
У Британії навмисно заразять COVID-19 десятки людей, щоб перевірити дію вакцини - Фото
Ілюстративне фото: Fernando Bizerra Jr/ЕРА

У січні 2021 року в Британії за участю Імперського коледжу Лондона і дослідницької організації Open Orphan стартує експеримент Human Challenge. Близько 50 добровольців будуть навмисно заражені коронавірусом, щоб після вчені змогли випробувати на них вакцину від COVID-19, пише Nature.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Експеримент буде проводитися при одній з лікарень Дубліна. Його прихильники стверджують, що такі дослідження допустимі з точки зору безпеки та етичності, а також, що можливість визначити ефективність вакцин переважує ризики, пов'язані з можливим погіршенням здоров'я у добровольців.

Як зазначив один з імунологів Імперського коледжу Пітер Опеншоу: "Умисне зараження добровольців відомим патогеном ніколи не буває легковажним, однак такі дослідження завжди надзвичайно інформативні щодо хвороби".

Загальний бюджет проєкту становить близько $13 млн (приблизно 370 млн грн – ред.), взяти участь в ньому зможуть лише здорові люди віком від 18 до 30 років. Передбачається, що всі вони спочатку отримають мінімальну дозу "контрольного штаму SARS-CoV-2", а якщо зараження не станеться, то дозу збільшуватимуть – поки не буде визначено її оптимальний обсяг.

Після визначення відповідної дози почнеться етап тестування вакцин. Які саме вакцини від коронавірусу будуть включені в дослідження, поки не уточнюється. Як варіанти розглядається також поділ людей на контрольні групи і використання плацебо або порівняння двох і більше вакцин.

Вчені стверджують, що вони постараються максимально захистити учасників експерименту, щоб не допустити тяжкого перебігу хвороби – після встановлення факту зараження добровольці будуть отримувати лікування ремдесивіром.

Сума винагороди за участь в проєкті поки визначається, але зазвичай добровольцям в таких випадках платять по $5200 (близько 150 000 грн – ред.), говорять організатори експерименту.

Читайте також: В Україні розробляють свою оригінальну вакцину від коронавірусу – Офіс президента

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини