RU

У Бельгії уряд вперше очолила жінка

28.10.2019, 11:58
У Бельгії уряд вперше очолила жінка - Фото
Софі Вільмес (фото - EPA)

Король Бельгії Філіп 27 жовтня призначив виконувачем обов'язків прем'єр-міністра країни Софі Вільмес, міністра у справах бюджету та держслужби, вона стала першою жінкою, яка очолила уряд королівства. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Вільмес замінить на цій посаді лідера партії Реформаторський рух Шарля Мішеля. Його обрали головою Європейської ради, він приступить до своїх обов'язків з 1 грудня.

Вільмес належить до політиків-лібералів.

"У грудні 2018 року в Бельгії розпочалася урядова криза. Консервативна націоналістична партія Новий фламандський альянс (НФА) вийшла з правлячої коаліції через розбіжності з головою уряду щодо міграційного пакту ООН. Після цього в країні виник уряд меншості, вимушений спиратися на голоси опозиції в парламенті", - наголошується в повідомленні.

Прохання Шарля Мішеля про відставку, подану тоді ж, призупинив король.

Видання нагадує, що парламентські вибори в травні 2019 року поглибили розкол між фламандцями і валлонами - перші проголосували за партії правого флангу, другі обрали лівих. Більшість місць отримала партія НФА, яку підтримали близько 16% тих, хто проголосував. Ультраправа партія Фламандський інтерес поліпшила свої позиції, набравши майже 12% голосів.

  • 15 травня повідомлялося, що в Канаді жінка вперше стала архієпископом церкви

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини