RU

Twitter заблокував акаунт посольства Китаю в США

21.01.2021, 21:59
Twitter заблокував акаунт посольства Китаю в США - Фото
Акція в Стамбулі проти переслідування Китаєм уйгурів (фото – EPA)

Twitter заблокував акаунт посольства Китаю в США за твіт, що виправдовує політику КНР відносно уйгурів. Пекін продовжує заперечувати репресії, незважаючи на численні розслідування, що підтверджують нелюдське ставлення китайської влади до мусульман у Сіньцзяні, пише Reuters.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наприкінці минулого року з'явилося нове розслідування створеної за підтримки ЦРУ американської неурядової організації Jamestown Foundation. У ньому Китай звинувачується в примусовій стерилізації, примусових абортах і примусовому плануванні сім'ї  мусульман з числа меншин.

Акаунт китайського посольства опублікував твіт, в якому йшлося, що уйгурські жінки були емансиповані і більше не є "машинами для народження дітей", із посиланням на дослідження, опубліковане державної газетою China Daily.

Twitter приховав цей твіт. Хоча компанія приховує повідомлення, що порушують її політику, вона вимагає, щоб власники облікових записів самі їх видаляли. Акаунт посольства Китаю не публікував жодних нових твітів із 9 січня.

Блокування акаунта сталася наступного дня після того, як держсекретар США Майк Помпео назвав геноцидом переслідування урядом Китаю уйгурів у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. КНР ввела проти Помпео санкції.

МЗС Китаю заявив, що збентежений цим кроком Twitter, і що посольство просто роз'яснило правду. У Twitter заявили, що посольство порушило політику компанії проти дегуманізації.

Існує безліч інформації із джерел, що заслуговують на довіру, про переслідування китайською владою громадян КНР з числа мусульман-уйгурів. Йдеться про так звані табори перевиховання, куди відправляють уйгурів, які проявляють інтерес до ісламу. Разом з тим влада ретельно приховує цю інформацію, але визнає, що нібито бореться з тероризмом серед уйгурів.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини