13.04.2018, 10:38

Творець "Новачка" пояснив, чому отрута не вбила Скрипалів

Творець "Новачка" пояснив, чому отрута не вбила Скрипалів - Фото
Віл Мірзаянов (фото - facebook.com/gale.mirzayanov)

У день замаху на Сергія Скрипаля, який під час перебування розвідником таємно працював на Лондон, стояла типова для Англії волога погода

Реклама
Реклама

Колишній подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія вижили після отруєння в Англії нервово-паралітичною речовиною "Новачок", тому що це нестійке при високій вологості з'єднання, а в день інциденту в Солсбері стояв туман. Так пояснив ситуацію хімік Віл Мірзаянов, який стверджує, що є одним з творців отрути, пише російський Коммерсант.

На його думку, "тільки ідіот" міг намагатися застосувати цей хімікат, коли в повітрі є мікрокапельки води.

"Я вам скажу, чому Скрипалі не загинули і люди навколо теж не особливо постраждали. Вони поїхали в ресторан, в їх відсутність намазали ручку двері сумішшю А-234 в желе. Коли намазали, почалася реакція гідролізу - реакція речовини з водою. І за це час концентрація встигла впасти... в кілька разів", - пояснив він.

З цієї причини, переконаний хімік, Скрипалі отримали не смертельну дозу.

За словами Мірзаянова, агент такої міри чистоти "не в будь-якій лабораторії можна зробити, тільки в висококваліфікованому центрі".

Зараз Мірзаянов живе в Прінстоні, штат Нью-Джерсі (США).

 4 березня 20187 року в британському місті Солсбері був отруєний Сергій Скрипаль, раніше засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона. Пізніше з'ясувалося, що разом з ним постраждала його дочка Юлія. У поліції заявили, що росіяни отруєні речовиною нервово-паралітичною дії "Новачок", яку розробляли в СРСР і РФ. Крім них в інциденті постраждала 21 людина. Лондон звинуватив Кремль в інциденті і організував скоординовану відповідь союзників і партнерів. Кремль назвав звинувачення "провокацією".

12 квітня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Британії про природу отрути, однак не назвала її "Новачком".

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама