RU

Творець "Новачка" пояснив, чому отрута не вбила Скрипалів

13.04.2018, 10:38
Творець
Віл Мірзаянов (фото - facebook.com/gale.mirzayanov)

Колишній подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія вижили після отруєння в Англії нервово-паралітичною речовиною "Новачок", тому що це нестійке при високій вологості з'єднання, а в день інциденту в Солсбері стояв туман. Так пояснив ситуацію хімік Віл Мірзаянов, який стверджує, що є одним з творців отрути, пише російський Коммерсант.

На його думку, "тільки ідіот" міг намагатися застосувати цей хімікат, коли в повітрі є мікрокапельки води.

"Я вам скажу, чому Скрипалі не загинули і люди навколо теж не особливо постраждали. Вони поїхали в ресторан, в їх відсутність намазали ручку двері сумішшю А-234 в желе. Коли намазали, почалася реакція гідролізу - реакція речовини з водою. І за це час концентрація встигла впасти... в кілька разів", - пояснив він.

З цієї причини, переконаний хімік, Скрипалі отримали не смертельну дозу.

За словами Мірзаянова, агент такої міри чистоти "не в будь-якій лабораторії можна зробити, тільки в висококваліфікованому центрі".

Зараз Мірзаянов живе в Прінстоні, штат Нью-Джерсі (США).

4 березня 20187 року в британському місті Солсбері був отруєний Сергій Скрипаль, раніше засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона. Пізніше з'ясувалося, що разом з ним постраждала його дочка Юлія. У поліції заявили, що росіяни отруєні речовиною нервово-паралітичною дії "Новачок", яку розробляли в СРСР і РФ. Крім них в інциденті постраждала 21 людина. Лондон звинуватив Кремль в інциденті і організував скоординовану відповідь союзників і партнерів. Кремль назвав звинувачення "провокацією".

12 квітня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Британії про природу отрути, однак не назвала її "Новачком".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини