RU

Турецькі археологи кажуть, що знайшли могилу Миколи Чудотворця

05.10.2017, 17:56
Турецькі археологи кажуть, що знайшли могилу Миколи Чудотворця - Фото
Фреска із зображенням Святого Миколая (скріншот з відео)
Турецькі археологи повідомили, що імовірно знайшли місце поховання Миколи Чудотворця, проте поки не можуть дістатися до його решток Про це повідомляє ВВС.

Повідомляється, що неушкоджена гробниця знайшлася в підземних приміщеннях церкви Святого Миколи в районі турецького міста Демре, в південно-західній провінції Анталья.

Відзначається, що Демре був побудований на руїнах стародавнього ликийского міста Миру (Світи), де Святий Миколай імовірно жив в IV столітті.

Археологічні роботи в Демре йдуть вже 20 років. За словами завідувача в Антальї геодезією і пам'ятниками
Джемила Карабайрама, в приміщення храму, де зберігається гробниця, неможливо поки потрапити через те, що на вході покладена мозаїка, і вчені бояться її пошкодити. Карабайрам сказав, що спочатку мозаїка буде досліджена, і лише після цього оглянуть поховання.

При дослідженні гробниці вчені використовують комп'ютерну томографію і георадар. Роботи наближаються до завершення.

Зараз вважається, що більшу частину мощей Святого Миколая 1087 року з Міри забрали італійські купці. Зараз вона зберігається в італійському місті Барі. Менша частина залишилася в Світі, і пізніше її забрали венеціанці. Зараз ця частина зберігається в католицькому храмі святого Миколая на острові Лідо у Венеції.

Однак Карабайрам заявив, пославшись на експертів, що при вивченні старовинних паперів знайшлися свідоцтва того, що мощі в Барі належали іншому священикові.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини