RU

Туреччина: Євросоюз буде молити нас про членство

19.09.2012, 18:04
Туреччина: Євросоюз буде молити нас про членство - Фото
Зафер Чалаян (фото - gundemrusya.com)
Міністр економіки Туреччини Зафер Чалаян в інтерв'ю новинному агентству APA заявив, що Європейський союз вже півстоліття веде себе по відношенню до його країні нещиро і лицемірно.

Міністр поскаржився, що Європа як і раніше обходить його країну своєю увагою, хоча Туреччина, на відміну від більшості країн-членів ЄС, відповідає маастріхтським критеріям. На думку політика, "прийде день, коли нас будуть благати про вступ", а Анкара "в кінці цього дня" буде вирішувати, чи хоче вона цього чи ні.

Чалаян зазначив, що зважаючи на нинішній стан справ незрозуміло, чи буде до того моменту існувати Європейський союз і його грошова одиниця євро. Він додав: Туреччина за минуле десятиліття знизила заборгованість з 73 до 39%, а криза не доставила серйозних неприємностей жодному банку країни, при цьому борги МВФ були знижені до $1,5 млрд. "економічне зростання країни в минулому році склало 8,5% , в той час як економіка Європи виросла лише на 1,5%. За розрахунками, озвученими міністром економіки, якщо б Туреччина входила до складу Євросоюзу, загальне зростання європейської економіки склало би 1,8%.

Зафер Чалаян визнав, що, незважаючи на це, Туреччина має намір продовжувати домагатися вступу. "Ми і далі будемо дратувати європейців. Є люди, які хотіли б перетворити ЄС в клуб християн і залишити Туреччину за його межами. Ми з цим не змиримося", - підкреслив він.

Бої з курдськими сепаратистами, що спалахнули з новою силою на південному сході, Чалаян назвав грою зовнішніх сил, стурбованих стрімким розвитком Анкари. Міністр постановив, що в силу курдського походження сам є кращим доказом того, що його країна поводиться з курдами рівно так само, як і з усіма іншими: "Держава не завадила мені стати міністром".

За матеріалами Інопреси
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини