RU

Туреччина погрожує вислати 100 тисяч вірменських нелегалів

17.03.2010, 13:55

Прем'єр-міністр Туреччини Тайіп Ердоган пригрозив вислати з країни 100 тисяч нелегальних імігрантів з Вірменії. Цю заяву він зробив у Лондоні після перемовин зі своїм британським колегою Гордоном Брауном.

"У нашій країні проживають близько 170 тисяч вірмен, з них 70 тисяч - громадяни Туреччини, інші - нелегальні мігранти. Вони більше десяти років перебувають на території республіки, і якщо поточні події будуть розвиватися у тому ж ключі, ми обов'язково переглянемо свою позицію щодо них і зробимо кроки", - сказав Т.Ердоган, якого цитує канал "Вєсті".

Під "поточними подіями" Прем'єр мав на увазі прийняття законодавцями США і Швеції під тиском місцевої вірменської діаспори резолюцій, що визнають факт геноциду вірмен в Османській імперії в 1915 році. Офіційна Анкара не раз заявляла, що голосування з таких питань може повністю заморозити процеси нормалізації відносин між Туреччиною і Вірменією.

"Вірменії необхідно позбутися контролю діаспори. На Мінську групу ОБСЄ (Росія, Франція, США) покладено важливе завдання, і воно має бути успішно виконане. Коли це станеться, сьогоднішні питання відпадуть самі собою. Тоді не буде ні напруженості між Туреччиною і Вірменією, ні проблем у відносинах Вірменії і Азербайджану", - вважає Т.Ердоган.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини