RU

Це фаза IV. Є дані про медиків Ізраїлю, які отримали першу дозу вакцини Pfizer-BioNTech

01.02.2021, 17:01
Це фаза IV. Є дані про медиків Ізраїлю, які отримали першу дозу вакцини Pfizer-BioNTech - Фото
Медик набирає вакцину Pfizer-BNT у шприц (фото – ЕРА)

В Ізраїлі вперше оцінили здатність антиковідної вакцини Pfizer-BioNTech викликати імунну відповідь через три тижні після першої дози, тобто до закріплюючої (другої) ін'єкції. Результати щодо групи населення з високим ризиком підхопити коронавірус – медиків – опубліковані як препринт (ще не перевірений рецензентами звіт) на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За рік пандемії відомо, що SARS-CoV-2 непропорційно вражає різні етнічні меншини з причин, які поки не повністю зрозумілі і не повністю обумовлені соціально-демографічними факторами. Тому з'ясування імуногенності вакцин в гетерогенній популяції – важливий момент. У великому медцентрі Зів у Цфаті є різні за віком євреї, араби та інші. Серед персоналу, кому запропонували щеплення, на 21 січня вакцинували близько 90%.

З 1 378 вакцинованих першою дозою 514 взяли участь у дослідженні: у них виміряли рівень нейтралізуючих антитіл до щеплення і на 21-й день після нього.

Читайте також: Чи потрібно вакцинуватися від COVID-19, якщо вже перехворіли: роз'яснює заступник голови МОЗ

Серед тих, хто отримав вакцину, 385 були перевірені на рівні IgG-антитіл до коронавірусу до вакцинації. З них шестеро були позитивними на ковід за IgG, ще 11 – із позитивним ПЛР, але негативні за IgG.

Серед усіх вакцинованих 475 (92%) були з антитілами проти S-білка вірусу.

Автори пишуть, що імуногенність вакцини була схожою за статтю та етнічною приналежністю, але дещо знижувалася з віком.

У тих, хто раніше переніс інфекцію COVID-19, після першої дози рівні антитіл зросли мінімум у 10 разів проти тих, хто не хворів і не робив щеплення – незалежно від того, чи були IgG виявлені до вакцинації. Тобто, перша доза для таких стала свого роду підсилюючою/закріплюючою (як друга – у тих, що не хворіли).

Читайте також: Які побічні ефекти від вакцин Pfizer-BNT і Moderna. З'явилися дані після 22 млн введених доз

"Хоча ця кількість невелика, наші дані показують, що вік і етнічна приналежність можуть бути пов'язані із ймовірністю відсутності імунної відповіді. Для підтвердження або спростування такої можливості слід проаналізувати дані більшого масштабу", – підкреслили автори.

Дослідники пишуть: незважаючи на невелику когорту, дані підтверджують: швидке падіння IgG-антитіл незабаром після гострої фази COVID-19 не призводить до втрати імунітету. Опосередкований В-клітинами імунної пам'яті, він зберігається незалежно від цих рівнів IgG. Загалом, підкреслюють автори, імунна пам'ять зберігається не менше півроку після хвороби – і більше.

Виходячи з цього, автори вказують: якщо є дефіцит вакцин, то більшість тих, що перехворіли, можна прищеплювати пізніше за інших – незалежно від рівнів IgG.

Читайте також: -80°C. Як в Україні будуть вакцинувати препаратом Pfizer – схема від Ляшка

"Тим не менш, ефективність імунітету тих, що перехворіли, проти реінфекції не 100%, і пропозиція вакцинації цим людям може забезпечити додатковий захист", – доповнили медики. Оптимальний час між хворобою і вакцинацією "ще належить визначити", резюмували вони.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини