"Треба поспішати": ЄС придумав захист від напливу мігрантів

"Треба поспішати": ЄС придумав захист від напливу мігрантів - Фото
Фото: прес-служба Frontex
04.07.2018, 12:13

Прикордонників Frontex на зовнішніх рубежах європейського об'єднання країн до 2020 року стане більше - 10 тисяч

До 2020 року зовнішні кордони Європейського Союзу будуть охороняти 10 тисяч прикордонників. Про такі заходи для запобігання міграційній кризі в ЄС під час виступу в Європарламенті розповів голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

"Спочатку вважалося, що нам доведеться зробити це до 2027 року. Але тепер ми говоримо про 2020-й. Нам потрібно поспішати з цим питанням", - наголосив він.

За словами Юнкера, необхідно розширити мандат прикордонників ЄС, які зараз діють як силовий блок Frontex - агентства ЄС з безпеки зовнішніх кордонів.

У прикордонників, вважає він, має бути право працювати в третіх країнах - хоч і завжди з їх згоди.

Чергова партія мігрантів біля берегів Європи (фото - Frontex):

Юнкер говорив про те, що "важливо домовитися" з державами Європи і Північної Африки про створення центрів з прийому біженців на півночі африканського континенту, але при цьому "бути обережними, щоб не створити враження, що у нас повернення до неоколоніальних відносин".

Брюссель готовий виділити на такі центри 500 млн євро.

Раніше Албанія, Алжир, Марокко, Туніс і Єгипет заявили, що не збираються створювати міграційні центри на своїй території.

Сума грошових переказів, які мігранти здійснюють родичам до інших країн з ФРН, в 2016 році склала близько 17,7 млрд євро: це на 6,5 млрд більше, ніж в 2007-му.

Популярне