RU

Трагедія рейсу MH17: в парламенті Нідерландів визнали вину РФ

01.06.2018, 15:21
Трагедія рейсу MH17: в парламенті Нідерландів визнали вину РФ - Фото
Фото: Getty Images

Палата представників нідерландського парламенту одноголосно підтримує рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу з малайзійським Боїнгом в 2014 році над Донбасом. Це з'ясувалося в ході дебатів, які відбулися в четвер за участю міністра закордонних справ Стефа Блока. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на нідерландське видання NOS.nl.

В рамках дебатів не тільки коаліційні, а й опозиційні депутати говорили про "правильне, логічне та сміливе" рішення уряду покласти відповідальність на Росію.

Позицію парламентаріїв підтримав навіть Тьєррі Боде, лідер партії "Форум за демократію", яка стає на бік Росії з цілої низки питань і є ворожою до Євросоюзу. Боде завжди сумнівався в незалежності спільної слідчої групи, яка веде розслідування катастрофи. Однак в ході дебатів він визнав результати розслідування слідчих ретельними і правдоподібними, хоча зауважив, що залишається "в пошуку правди". "Визнання відповідальності Росії є виправданим і логічним кроком", - цитує Боде de Volkskrant.

Незважаючи на небувалу одностайність під час виступів, парламенту не вдалося зафіксувати єдину позицію документально, оскільки від цього відмовилися "Форум за демократію" і права "Партія свободи" (PVV).

Всі політичні групи палати представників також хотіли знати, чому Бельгія і Малайзія, громадяни яких теж стали жертвами катастрофи, не підтримали рішення Нідерландів та Австралії.

Кілька опозиційних партій, серед яких "Форум за демократію", PVV, CDA і SP, хочуть також проведення розслідування щодо ролі України. Депутат "Партії свободи" Раймонд де Рон заявив, що Україна має бути притягнута до відповідальності, "оскільки не закрила свій повітряний простір".

Міністр Стеф Блок заявив, що на сьогодні немає достатніх доказів відповідальності України та закликав дочекатися подальших висновків Спільної слідчої групи. Він "не виключив відповідальності України" в майбутньому. Блок додав, що рішення Нідерландів визнати провину Росії перетворило країну на об'єкт поширення дезінформації з боку РФ.

24 травня 2018 року експерти спільної слідчої групи (JIT) заявили, що лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-ї бригади ППО російської армії, який був доставлений на захоплену територію України з Курська.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини