RU

Товариство реаніматологів Європи не рекомендує ремдесивір при важких випадках COVID-19

13.11.2020, 20:57
Товариство реаніматологів Європи не рекомендує ремдесивір при важких випадках COVID-19 - Фото
Ремдесивір (фото – europeanpharmaceuticalreview.com)

Європейське товариство інтенсивної терапії (ESICM) не рекомендуватиме використання ремдесивіру для лікування пацієнтів із COVID-19 у відділеннях інтенсивної терапії. Про це заявив президент ESICM Йозеф Кесечіоглу в інтерв'ю Reuters.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Противірусний препарат ремдесивір, також відомий як Veklury, і стероїд дексаметазон – єдині препарати, дозволені для лікування пацієнтів із COVID-19 у всьому світі.

Однак найбільше дослідження ефективності ремдесивіру, проведене в жовтні Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), показало, що він має незначний вплив або не має його зовсім, що суперечить попереднім випробуванням.

"Ремдесивір тепер класифікується як препарат, який не потрібно використовувати регулярно для пацієнтів із COVID-19", – сказав президент ESICM.

Ця рекомендація ще буде обговорюватися. До січня ESICM і Товариство інтенсивної терапії опублікують відповідний документ.

Американська компанія Gilead, виробник ремдесивіру, відповіла на це, що вона впевнена в клінічній користі препарату.

Довідка. ESICM – провідна світова організація в області реаніматології, яка представляє тисячі фахівців в області інтенсивної терапії з більше ніж 120 країн.

  • 2 травня 2020-го ремдесивір офіційно схвалили в США для лікування коронавірусу.
  • Тоді ж частина медиків засумнівалася в користі ремдесивіру при лікуванні тяжкохворих на COVID-19, але заявила, що при його застосуванні "було менше серйозних несприятливих подій".
  • Препарат також включено в український протокол лікування коронавірусу. МОЗ замовив 28000 флаконів препарату. 10 листопада міністр  Максим Степанов заявив про початок розподілу лікарського засобу по областям.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини