RU

Тихановська просила Литву змінити місцеву назву Білорусі – там відмовилися

06.04.2021, 07:56
Тихановська просила Литву змінити місцеву назву Білорусі – там відмовилися - Фото
Світлана Тихановська (фото – сайт Світлани Тихановської)

Назву Білорусі в Литві не варто змінювати: так вирішили в держкомісії з литовської мови, розглянувши прохання лідерки опозиції цієї країни у вигнанні Світлани Тихановської закріпити офіційно слово "Belarusia", пише Delfi.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Литві діють дві традиційні назви Білорусі – Baltarusija і Gudija (Гудія).

Місцеві чиновники вирішили, що нічого змінювати не потрібно, так як перше слово утворено від назви національності – "baltarusiai" – за правилами литовської мови, на відміну від "Belarusia".

Читайте також: "Питання часу й кількості жертв": Тихановська передрікає захід режиму Лукашенка

При цьому більшість членів комісії погодилися, що при необхідності можна розглядати заміну чинної назви назвою Gudija (від "gudai").

ДОВІДКА. 9 серпня 2020-го в Білорусі пройшли вибори президента: Лукашенко оголосив про свою перемогу і "переможений проєкт Заходу". Масові протести проти фальсифікацій результатів виборів і режиму жорстоко придушили. Протестна активність з тієї пори зійшла нанівець. Тихановська втікла до Литви.

11 січня 2021 року Тихановська закликала Литву змінити прийняту там назву Білорусі на ближчу білорусам форму, щоб "висловити повагу до суверенітету сусідньої держави" і "підтримати мовну й культурну ідентичність білорусів".

У 2020-му на прохання грузинських дипломатів Литва замінила назву Грузії на Сакартвело.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини