RU

Терористичне угрупування ЕТА готове саморозпуститися

26.11.2012, 15:56
Терористичне угрупування ЕТА готове саморозпуститися - Фото
Фото: EPA

Баскське сепаратистське угрупування ЕТА заявило, що готово саморозпуститися, скласти зброю і почати переговори з урядами Франції та Іспанії, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

У короткій версії заяви організації, що з'явилася на сайті баскської газети Gara, говориться, що група хоче обговорити "остаточний кінець" своєї діяльності. Протягом 45 років ЕТА домагалася незалежності для Країни басків, однак в останні роки угруповання почало втрачати підтримку населення Басконії. Минулого року організація оголосила про припинення збройної боротьби.

Нова заява ЕТА говорить про те, що угруповання хоче зробити ще один крок - повністю саморозпуститися і здати зброю. Повністю заяву ЕТА буде опубліковано пізніше в неділю. На сайті Gara повідомляється, що ЕТА готова до переговорів про саморозпуск, проте висуває свої умови. Організація наполягає на виконанні своєї традиційної вимоги - переведення баскських ув'язнених у в'язниці, розташовані ближче до дому. Країна басків простягається по обидва боки іспано-французького кордону.

Угрупування ЕТА було сформовано понад 50 років тому під час диктатури генерала Франко. Її метою було встановлення незалежної баскської держави і відділення її від Іспанії. Вважається, що жертвами протистояння ЕТА і влади за ці роки стали понад 800 осіб. ЕТА оголошена терористичною організацією в країнах Євросоюзу та США.

Організація була ослаблена в останні роки. Позначається як втрата підтримки з боку басків, так і арешти її членів. У жовтні влада повідомила про арешт ймовірного лідера бойового крила ЕТА Ізаскуна Лесака. Уряд Іспанії завжди заявляв, що відмовляється вести переговори з питання про самовизначення басків до тих пір, поки угрупування ЕТА не оголосить про саморозпуск.

У минулому ЕТА не раз заявляла про припинення збройної діяльності. У 2006 році угруповання оголосило про "постійне припинення вогню", проте перемир'я було зірване незабаром після цього вибухом бомби в автомобільному паркінгу в Мадридському аеропорту, в результаті якого загинуло дві людини.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини