RU

Італійський нейрохірург провів пробну операцію з пересадки голови

22.09.2016, 14:17
Італійський нейрохірург провів пробну операцію з пересадки голови - Фото
Серджо Канаверо (фото - Vk.com/desireforlife)
Директор Туринської передової групи нейромодуляціі Серджо Канаверо готується до унікальної операції, в рамках якої вперше в світі буде трансплантирована голова людини, пише espreso.tv  з посиланням на Gizmodo. Добровольцем став російський програміст Валерій Спірідонов, який страждає від спінальної м'язової атрофії - важкого спадкового захворювання. Передбачається, що операція відбудеться в 2017 році і буде коштувати близько 10 млн євро.

Весь науковий світ з інтересом стежить за діями Канаверо. І тепер нейрохірург представив відео свого експерименту, в якому брали участь тварини: миші і собака. Канаверо не відрізав голови тваринам, обмежившись розкриттям їх хребта. Саме складність відновлення хребта вважається однією з головних перешкод на шляху до повноцінної трансплантації людської голови.

Італійський нейрохірург провів пробну операцію з пересадки голови

Собака почала ходити через три тижні після експерименту (фото - C-Yoon Kim) 

Нейрохірург розповів, що в рамках експерименту був використаний поліетиленгліколь: його ввели в уражені ділянки спинного мозку і за рахунок цього було досягнуто відновлення зв'язків між нейронами.

Всього в експерименті були задіяні вісім щурів і одна собака. За словами Канаверо, щури змогли повзати через кілька тижнів після операції. Собака почала ходити через три тижні після експерименту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини