RU

Таджиків, які воюють за Росію, звільнять від покарання вдома

06.02.2015, 15:18
Таджиків, які воюють за Росію, звільнять від покарання вдома - Фото
Фото: ЕРА
Громадян Таджикистану, які проходять службу в російській армії за контрактом та беруть участь у збройних конфліктах в інтересах Росії, на батьківщині звільнять від кримінальної відповідальності.

Таджицький парламент схвалив поправки до кримінального кодексу країни, що передбачають кримінальне покарання для громадян Таджикистану за участь у військових конфліктах в інших країнах. Прийняті поправки, за словами депутатів, стосувалися в основному таджицьких громадян, які беруть участь у війнах в Сирії та Іраку, на стороні антиурядових сил і в рядах терористичних організацій.

"Росія для Таджикистану особлива країна і нас пов'язують особливі стосунки. Переважна більшість таджицьких громадян, які проходять службу в російській армії, є громадянами Росії. Багато хто з них багато років служать в лавах збройних сил Росії", - заявив Махмадалі Ватанов, глава комітету із законодавства та прав людини парламенту країни.

За словами депутата, прикладів участі контрактників з числа громадян Таджикистану в арміях інших країн немає. Однак, якщо таджицькі громадяни проходять офіційну військову службу в урядових арміях інших країн, вони також будуть звільнятися від кримінальної відповідальності.

На початку цього року президент Росії Володимир Путін підписав указ про нові зміни проходження військової служби в російських збройних силах, який, зокрема, допускає участь іноземних контрактників у збройних конфліктах в інтересах Росії.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини