RU

Тіло Арафата повернули до мавзолею. У пробах шукатимуть отруту

27.11.2012, 13:08
Тіло Арафата повернули до мавзолею. У пробах шукатимуть отруту - Фото
Фото: EPA

У Рамаллі завершилася процедура ексгумації тіла колишнього лідера Палестини Ясіра Арафата, похованого в мавзолеї на західному березі річки Йордан. Повідомляється, що експерти взяли біоматеріал на аналіз, після чого останки були знову урочисто віддані землі, - передає канал Вести.

Тепер група фахівців з Росії, Франції і Швейцарії має провести дослідження отриманих зразків тканин і зробити висновок, чи був Ясір Арафат отруєний полонієм-210 чи ні. Наразі невідомо, яким чином матеріали будуть вивчатися і коли будуть оприлюднені результати аналізів.

За рішенням влади, вся процедура ексгумації була засекречена: мавзолей і прилегла територія були оточені і приховані тентами. Всі присутні при вилученні тіла зобов'язалися не розголошувати подробиці події журналістам.

Тим часом, глава палестинського комітету, який розслідує смерть Арафата, Тауфік Тіраві сьогодні виступив із заявою про те, що в розпорядженні слідства є докази, які доводять той факт, що до смерті колишнього лідера причетні ізраїльтяни.

Рішення про ексгумацію тіла першого голови Палестинської національної адміністрації було прийнято на прохання його вдови Сухі, яка запідозрила, що її чоловік був отруєний полонієм-210. Раніше офіційна версія свідчила, що Арафат помер у французькій лікарні від обширного інфаркту.

Нагадаємо, полоній-210 є одним з найбільш рідкісних елементів. Він накопичується природним способом у вкрай незначних кількостях у земній корі, а також проводиться штучно на атомних реакторах. При потраплянні в організм полоній-210 смертельний навіть в мізерних дозах. Менше одного грама сріблястого порошку достатньо для того, щоб когось убити. У ході дослідження 2007 року вчені Міністерства охорони здоров'я Великобританії показали, що після потрапляння полонію в кров його потужну дію майже неможливо зупинити. У отруєних жертв настає поступова відмова різних органів, у міру того як альфа-частинки атакують печінку, нирки і мозок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини