RU

Сварка Росії з Мінськом через калій перетворилася у скандал,- ЗМІ

29.08.2013, 17:01
Сварка Росії з Мінськом через калій перетворилася у скандал,- ЗМІ - Фото
Фото: kremlin.ru

"Сварка між найбільшими виробниками калію в Росії і Білорусії в середу переросла у скандал у сфері торгівлі, після того як Москва оголосила про скорочення обсягу постачань нафти до Мінська і про посилення перевірок білоруських молочних продуктів", - пише Financial Times.

Автори статті зазначають, що дії Москви послідували за несподіваним арештом білоруським урядом Владислава Баумгертнера, генерального директора компанії Уралкалій.

"Очевидно, що це пов'язано", - заявив проректор РЕУ імені Плеханова Сергій Марков. "Однак він зазначив, що можливості відповідної реакції з боку Росії обмежені через складні переговори щодо вступу України до нового Митного союз між Росією, Білоруссю та Казахстаном", - йдеться в статті.

Російська Транснефть оголосила про скорочення поставок нафти Білорусі у вересні майже на чверть, пославшись на необхідність відновлення старого нафтопроводу, пише видання. Головний санітарний лікар країни Геннадій Онищенко заявив про те, що майже третина білоруських молочних продуктів більше не відповідає російським стандартам.

Автори матеріалу наводять думку головного редактора агентства Regnum Модеста Колерова, який вважає, що Росія навряд чи вплутається в нову торгову війну, враховуючи, що це стане "величезною чорною плямою на іміджі Митного союзу". Однак він зазначив, що арешт Баумгертнера має "екстраординарний" характер.

Прес-секретар білоруського МЗС Андрій Савіних назвав арешт Баумгертнера і позицію Мінська "достатньо обгрунтованими". "Ми сподіваємося, що дане питання буде розглядатися нашими партнерами... в дусі законності, а не на підставі емоцій", - заявив він.

За матеріалами InoPressa

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини