RU

Світові загрожує продовольча криза

20.07.2012, 11:41
Світові загрожує продовольча криза - Фото
Фото: ЕРА
Світ зіткнувся із загрозою продовольчої кризи: саме посушливе літо в США за 50 років і несприятливі погодні умови в інших країнах вже підштовхнули ціни на багато видів сільгосппродукції до рекордних відміток, - передає канал Вісті.

До рекорду подорожчали в четвер кукурудза і боби сої, перевищивши пікові ціни, зафіксовані в період попередньої продовольчої кризи в 2007-2008 роках. Оскільки США забезпечують майже половину світового експорту кукурудзи і значну частку експорту бобів сої та пшениці, в період минулої кризи висока вартість продуктів харчування та їх дефіцит привели до продовольчих бунтів більш ніж в 30 країнах.

Варто зауважити, що дефіцит рослинної їжі безпосередньо позначиться на вартості м'ясної продукції, оскільки кукурудза і соя широко використовуються для кормів у тваринництві. Пшениця поки ще не досягла історичного максимуму ціни, проте за останній місяць вона подорожчала більш ніж в півтора рази.

Потенційні наслідки зростання цін на продовольство можуть мати вельми драматичні наслідки, особливо для найбільш уразливих і бідних верств населення, які витрачають на продукти харчування до 75% доходу, - висловив стурбованість голова ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН) Жозе Граціану да Сілва.

У 2007-2008 роках кількість людей, які  голодують і недоїдають, у світі перевищувала 1 млрд. чоловік, відповідно в цьому році мова може йти про більш серйозні катастрофи. Однак ряд аналітиків вважають, що високі запаси рису і в меншій мірі пшениці допоможуть згладити ситуацію.

Нагадаємо, українські аграрії вже давно попереджають, що через несприятливі погодні умови урожай в цьому році може бути значно нижче торішніх показників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини