RU

Сусіди Сирії просять допомогти їм з біженцями

30.09.2013, 14:07
Сусіди Сирії просять допомогти їм з біженцями - Фото
Фото: ЕРА
Країни, що межують із Сирією, мають намір попросити фінансової допомоги у міжнародного співтовариства на зустрічі в Женеві, щоб впоратися з усе зростаючим потоком біженців. Доповіді про поточну ситуацію на засіданні ООН представлять міністри закордонних справ Лівану, Туреччини та Іраку.

Підрозділ ООН у справах біженців, УВКБ, стверджує: кількість сирійських біженців настільки велика, що загрожує політичній і соціальній цілісності всього регіону.

Кількість біженців з Сирії:

- 716 тисяч на Лівані

- 515 тисяч в Йорданії

- 460 тисяч в Туреччині

- 169 тисяч в Іраку

- 111 тисяч в Єгипті

- 4,25 млн. покинули свої будинки всередині Сирії , не перетинаючи кордонів

Йорданія і Туреччина - в кожній з двох країн зараз знаходиться приблизно по півмільйона біженців з Сирії - вже витратили на них приблизно по $2 млрд. Щоб сусіди Сирії не закрили свої кордони для нових біженців, їм необхідна допомога міжнародного співтовариства.

Президент Сирії Башар Ассад тим часом підтвердив, що має намір слідувати затвердженим планом з ліквідації запасів хімічної зброї. "Звичайно, ми зобов'язані йому слідувати. Це наша історія, ми повинні слідувати кожним договором, який підписуємо", - заявив він.

У п'ятницю Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, що зобов'язує Сирію повністю позбутися своїх запасів хімічної зброї до середини 2014 року. Інспектори міжнародної організації, що курирують виконання сирійським урядом своїх зобов'язань по резолюції, найближчим часом повинні покинути країну.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини