RU

Судан оголосив війну Південному Судану

24.04.2012, 16:31
Судан оголосив війну Південному Судану - Фото
Фото: ЕРА
Судан і його сусід - Республіка Південний Судан офіційно знаходяться в стані війни. Суданський президент Омар Хасан аль-Башир пообіцяв "ворогам" "викласти останній урок" після того, як південносуданські війська вторглися в спірний нафтоносний район Хегліг і захопили його, - передає ІТАР-ТАРС.

Джуба наполягає на тому, що дана територія, на якій видобувається близько половини всієї нафти Судану (близько 115 тис. барелів на день), є частиною південної республіки. Тим часом, як заявив сьогодні представник МЗС Судану, "Хартум сповнений рішучості протистояти агресії". За майже два тижні протистояння вбито близько 1,2 тис. солдатів південної республіки.

Південний Судан, населений переважно християнами і анімісти, проголосив незалежність від свого північного сусіда, велику частину населення якого складають мусульмани, в липні минулого року після проведення референдуму. Відділення Джуби від Хартума підтримала тоді переважна більшість жителів південного регіону. Проте вже тоді можна було з упевненістю прогнозувати, що справа може закінчитися війною через неврегульованість більшості територіальних проблем і питання про розподіл природних ресурсів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини