Суд скасував рішення про виплату Росією $50 млрд акціонерам ЮКОСа

20.04.2016, 11:50
Суд скасував рішення про виплату Росією $50 млрд акціонерам ЮКОСа - Фото
Михайло Ходорковський

Раніше Гаазький суд зобов'язав РФ виплатити мільярди колишнім акціонерам ЮКОСа, тепер це рішення скасовано. Екс-акціонери оскаржать новий вердикт суду

За підсумками розгляду скарги Росії на рішення арбітражу в Гаазі, яким в липні 2014 року екс-акціонерам ЮКОСа присудили $50 млрд, окружний суд Гааги скасував це рішення. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

"Це абсолютна перемога Російської Федерації", - заявив в коментарі Бі-бі-сі глава Міжнародного центру правового захисту Андрій Кондаков, який представляє РФ у всіх позовах з колишніми акціонерами ЮКОСа.

Суд постановив, що справа виходила за межі юрисдикції Постійної палати третейського суду в Гаазі, виносила початкове рішення по ньому.

Представник екс-власників ЮКОСу раніше заявив, що скасування рішення дасть Росії підстави вимагати зняття арешту з деяких її зарубіжних активів. Тепер колишні акціонери оскаржать це рішення в апеляційному суді Гааги.

Нагадаємо, суд у Гаазі в липні 2014 року прийшов до висновку, що російська влада незаконно відібрала ЮКОС у власників. У зв'язку із цим Росію зобов'язали виплатити потерпілим компенсацію на загальну суму в $50 млрд. Колишній головний акціонер ЮКОСу Михайло Ходорковський  заявив, що "справа ЮКОСа від початку і до кінця є неприкрите розграбування успішної компанії навколодержавною мафією". У листопаді 2014 року РФ подала в суд Гааги клопотання про скасування рішення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации